Wpis z mikrobloga

Od kilku miesięcy co 2-3-4-10 minut zrywa mi połączenie Wi-Fi w PC. Korzystam z karty sieciowej USB TP-Link WN821N. Wcześniej wszystko działało na tym samym dostawcy internetu i tym samym sprzęcie. Wi-Fi się rozłącza i mogę ręcznie włączyć z powrotem, wtedy znowu działa kilka minut, a potem znowu nie.
Reinstalowałem sterowniki, tobynicniedalo.avi. Podobnie wpięcie w inny port USB.

Router działa - inne urządzenia śmigają aż miło.
Karta sieciowa działa na innych urządzeniach, dla pewności sprawdziłem też pożyczony drugi egzemplarz tej samej karty i problem pojawia się tylko na tym konkretnym PC.
Po aktualizacji do Win 11 kilka miesięcy temu problem zniknął na kilka dni, a potem znowu wrócił.

Wykorzystałem chyba wszystkie porady z sieci, łącznie ze zmianą ustawień zarządzania energią karty sieciowej.

Czy ktoś z Was ma pomysł jak to naprawić? Czy kupno innej karty ma sens, czy problem leży w Windowsie?

#wifi #serwispc #awaria #pc #pomocy
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@s---k:

Karta sieciowa działa na innych urządzeniach, dla pewności sprawdziłem też pożyczony drugi egzemplarz tej samej karty i problem pojawia się tylko na tym konkretnym PC.
  • Odpowiedz
@Dolan: windowsowym narzędziem, bo ściaganie ze strony producenta nie pozwalało odpalić instalacji. ;P Ale teraz po prostu zastanawiam się nad tym, czy jeśli kupię inną kartę innego producenta, to problem zniknie?
  • Odpowiedz