Wpis z mikrobloga

Z racji tego że nie ma teraz żadnego pomocnego skryptu, a mam sytuacje podbramkową z węglem na tą zimę to proszę o wskazówki w temacie requesta. Coś tam się na informatyce znam, ale programowanie stron to nie moja działka. W każdym razie jak będę wiedział o czym mam doczytać lub jakiego narzędzia użyć to może uda mi się zwiększyć choć trochę szansę na zakup.
Od 4 miesięcy próbowałem zakupić poprzez zwykłe odświeżanie strony i w większości przypadków po 16:00 nawet mi się nie ładowała strona (prędkość łącza nie jest problemem), a jak się załadowała i węgiel był dostępny to mimo wszystko żądanie nie dochodziło do serwera, lub pewnie jak doszło to było już wszystko wyprzedane.

Ale do rzeczy.
1. Odpalam w przeglądarce zakładkę typu "Network" żeby widzieć statusy requestów.
2. Załóżmy że po 16:00 załadowała mi się jakimś cudem strona pgg i jest dostępny węgiel który chcę zakupić.
3. Czyszczę tabelę z requestami, klikam dodaj do koszyka i mam rozumieć że pierwszy zarejestrowany przez monitor aktywności request z metodą GET to jest to żądanie do serwera?
4. Którą z poniższych opcji użyć do skopiowanie requesta (dodany screen)
5. W czym go najlepiej odpalić żeby móc go ponowić parokrotnie z jakimś opóźnieniem między każdym requestem? (Używam Linuxa, widziałem wpisy o curl i widzę że takowy mam zainstalowany - curl --version
curl 7.68.0, doczytać o tej metodzie, czy jest coś łatwiejszego dla mnie technicznych osób?)
Jakie kolumny poza "Status" ewentualnie mogą być pomocne w monitorze aktywności (linuxowy Edge)?
Z góry dziękuje za wszystkie pomocne wskazówki.
#pgg
Concept_boy - Z racji tego że nie ma teraz żadnego pomocnego skryptu, a mam sytuacje ...

źródło: comment_1662035685Ig5iw4yBgiG2tjELVs66y2.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Concept_boy: Do niedawna (możliwe, że nadal) dodawanie do koszyka leciało jako submit formularza na POST /koszyk/dodaj-produkt z paroma polami (tylko token był zmienny). Do tego potrzebujesz tylko skopiować na każdą sesję headery - tam masz ciacho.
  • Odpowiedz