Wpis z mikrobloga

Chyba znakiem naszych czasów jest fakt, że propagandowy przekaz brzmi jak wypowiedzi wariata. Kiedyś nawet najbardziej zakłamana propaganda starała się zbudować spójną wizję świata, oprzeć na jakichś podstawach i całkowicie je przeinaczyć. Teraz mamy do czynienia z absolutną negacją nawet najbardziej podstawowych faktów.

Rosja: 200 tys. ukraińskich żołnierzy zostało sprzedanych na narządy do USA, Niemiec i oczywiście Izraela.
Polska: Polityk PiSu nie dostał traktora za 1,5 miliona, a poza tym Tusk stanął przed 3 traktorami.
USA: Tajnie dokumenty? Ani nie były tajne, ani Trump nie miał w ogóle żadnych dokumentów.

Nie jest dobrze. pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że demokratyczne społeczeństwa staną się świadome i czujne wobec masowej propagandy.

#takaprawda #przemyslenia #ukraina #wojna #propaganda
  • 2
  • Odpowiedz
@Vokun: Propaganda z dawnych czasow byla podszyta jakas ideologia i wizja, ktora sie z ta ideologia wiazala. Np. nazistowskie Niemcy mialy wizje swiata rzadzonego przez rase panow a komunisci mieli bajke o rownosci itp. Szczerze mowiac, nie wiem czy dzisiejsza sytuacja jest gorsza od tego co bylo, bo jednak ideologia ostro potrafila zatruc ludziom mozgi na lata. Dzisiejsza propaganda dziala bardzo szybko i efektywnie, ale jest jedna rzecz, ktora daje nadzieje:
  • Odpowiedz
@zgubiles_sie_jelonku: Generalnie się zgadzam , ale z tymi 50 - latkami to przesadziłeś , musisz dodać ze 20 lat. Ja mam 46 i pamiętam schyłkowy okres komunizmu, moje pokolenie ma zdecydowany negatywny odbiór tego okresu. Co innego moi rodzice , oni faktycznie pamiętają te bajki o równości i dobrobycie.
  • Odpowiedz