Wpis z mikrobloga

@Frasad: Właśnie taka jest narracja TVP, ciekawi mnie, jaki jest stan faktyczny i jego uzasadnienie. Google nie podają konkretów, różne artykuły o ~150mln Euro i tak dalej, ale to nie są żadne oficjalne potwierdzone przyklepane transfery.

Więc nie mając dobrej odpowiedzi na to pytam dalej. Jeśli nic nie znajdę, będę musiał przyznać choć częściową rację narracji TVP.
@Nieszkodnik: Taka była moja pierwsza odpowiedź: najpewniej nasz rząd nie wystąpił oficjalnie o żadną pomoc poza propagandowymi komunikatami, bo to ich częsty schemat działania. Ale to tylko moja teoria.
Włochy nie przyjmowały uchodźców wojennych, nie było wojny w kraju sąsiadującym z Włochami, sytuacja niezbyt do porównania nawet dla mnie, a co dopiero dla ludzi myślących w kategoriach eurocentrycznych.
Włochy nie przyjmowały uchodźców wojennych, nie było wojny w kraju sąsiadującym z Włochami, sytuacja niezbyt do porównania nawet dla mnie


@NoMercyIncluded: ale mieli dodatkowe wydatki w związku z napływem ludzi spoza UE - i my tak mamy. Niezależnie od przyczyn, które to spowodowały, zarówno Włosi jak i Polacy mieli/mają dodatkowe wydatki, porównywalne na osobę. Z przyczyn politycznych, w tym nacisku samej UE, Włosi nie mogli zatapiać barek z przybyszami, nieprawdaż?
@Nieszkodnik: To naprawdę nie są porównywalne sytuacje, nawet mi tego tak nie sprzedasz, a co dopiero komuś oglądającemu TVP.

Wtedy mieliśmy kompletnie absurdalną sytuację wpuszczania nielegalnych imigrantów - łamania prawa pod płaszczykiem humanitaryzmu i systemową ochronę dla tych sytuacji, nie wspominając o zbiorowej odpowiedzialności.
To była patologia i namacalna słabość UE, nawet nie chcę wspominać o tej sytuacji, bo to strzelanie sobie w wątrobę w dyskusji o relacjach Polski z Unią.
@Leniek: Dziękuję. Jak rozumiem jest to realizowane bez przeszkód ze strony UE?
Powiedzmy, że od czasów PiS mam pewne wątpliwości widząc zwroty

dał zielone światło

pozwoli na szybkie przesunięcie dostępnych funduszy

bo często nic za tym nie idzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może to obejmować fundusze

Kraje UE mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy


Są może udostępniane publicznie informacje o już wydanych funduszach, ew. jak przebiega składanie
To naprawdę nie są porównywalne sytuacje, nawet mi tego tak nie sprzedasz,


@NoMercyIncluded: uważasz, że do obsługi nielegalnego migranta nie trzeba pieniędzy? Nie musi jeść, mieć zapewnionego dachu nad głową i opieki lekarskiej? Przecież Polska przegrywa, przed europejskimi sądami, sprawy nielegalnych migrantów z Białorusi, i musi im płacić odszkodowanie. Nie wiesz tego? Ja nie twierdzę, że moralnie jest to to samo. Bo nie jest. Ale czy migranci ekonomiczni, czy uchodźcy wojenni
@Leniek: Widzę te uchwały, po prostu uchwała a pieniądze na koncie to dwie różne rzeczy i to daje duże pole do manipulacji propagandowej. Dobrze, mam nadzieję, że taka forma zostanie zrozumiana.

@Nieszkodnik: Uważam, że nielegalni imigranci powinni być wyjątkowymi sytuacjami, a gdy stają się zjawiskiem powszechnym, to powinno się stosować radykalniejsze środki.

Mała różnica jest taka, że w przypadku nielegalnych imigrantów powinno się raczej mówić o funduszach do ochrony przed
Uważam


@NoMercyIncluded: ty możesz tak uważać, ale decyzyjne gremia UE uważają inaczej - a to one dzielą fundusze. I tyle.

W dodatku w UE silne są wpływy katolicyzmu, a ten powołuje się na uczynki miłosierdzia – obowiązki chrześcijanina wymieniane m.in. w Katechizmie Kościoła Katolickiego oraz w katechizmach innych wyznań chrześcijańskich.

Uczynki miłosierdzia względem ciała:

Głodnych nakarmić.
Spragnionych napoić.
Nagich przyodziać.
Podróżnych w dom przyjąć.

Więźniów pocieszać.
Chorych nawiedzać.
Umarłych pogrzebać[1].

Nic