Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegos komputerka na #serwery
Taki ogolnego zastosowania wolnoleżący linux co to moze na nim jakis biedawebserwerek stać, stacja #homeassistant i może DNS z #pihole . Pierwsza mysl to oczywiście RPi ale ich ceny poszybowały niepoważnie w górę, wiec uznalem że moze jakis poleasingowy laptopik Della, albo w ogole coś z Ryzenem mobilnym. Sa tez chyba takie dedykowane stacje serwerowe niewielkich gabarytów, ale nie bawilem sie tym nigdy. Zalezy mi zeby pobor prądy w idlu byl kozliwie niewielki oraz żeby wydajnosc była lepsza niz RPi 3 (jego mam).
Co Mirki używają do takich schowamych w garażu serwerków?
#pytanie #informatyka #teleinformatyka
  • 7
  • Odpowiedz
@L3stko: @Barcol: ja mam właśnie Dell wyse 5070 z proxmoxem i HA. Dodatkowo zakupiłem drugi taki sam żeby pobawić się z innymi aplikacjami, jak właśnie pihole i Kodi. Na drugim postawiłem Ubuntu. Obecnie kosztuje jakieś 360zl chyba. Musisz jeszcze doliczyć koszty jakiegoś dysku M2 czyli jakieś 60zl za 128gb
  • Odpowiedz
@Barcol: hej ja mam postawiony pihole na wyse 5070 z ubuntu ale mialem problem, poniewaz komputer jest bez monitora i nie moglem sie polaczyc zdalnie z tym kompem, wiec musialem dokupic emulator Display portu z amazona za 100 zł zeby VNC dzialalo
  • Odpowiedz