Wpis z mikrobloga

Cześć, chce zacząć przygodę z wędkarstwem. Połapałem trochę rybek jak byłem z rodzinką nad jeziorem i spodobało mi się :) Mam kilka pytań. Jak to wyglada w kwestii legalności, co powinienem kupić/zrobić aby nie przejmować się ze dostanę mandat? Posiadam 1 wędkę z Decathlonu którą łapałem na spinning i na haczyk, czy jest sens kupowania lepszego sprzętu jak tak to jakiego, co polecacie dla początkującego? Ostatnie pytanie, czy znacie miejsca w rejonie #slupsk gdzie warto się wybrać na wędkowanie? #wedkarstwo
  • 4
@Pieniusz: Co do legalności:
Na łowiskach komercyjnych (prywatnych) możesz łowić bez karty wędkarskiej, wystarczy opłacić ile tam sobie właściciel życzy. Na łowiskach publicznych obowiązuje karta wędkarska plus opłata za zezwolenie.
Aby wyrobić kartę najlepiej zapisać się do najbliższego koła wędkarskiego. Tam już wytłumaczą co i jak. Trzeba będzie zdać egzamin, który do trudnych nie należy oraz uiścić odpowiednie opłaty (różne w zależności od okręgu - odpowiedniej informacji udzielą zarówno koła jak
@Pieniusz: Hej, chętnie pomogę :)

Po pierwsze możesz łowić na 4 rodzajach akwenów:

-PZW ( musisz zrobic karte + opłacić składkę ) dla Twojego okręgu to koszt +/- [ 350 zł na rok ]
-Komercja (stawy prywatne, płaci się za wejście /dobę - sporo większych ryb ) [30-60 za wejście ]
-Dzika woda - teren dostępny publicznie, nie będący pod dzierżawą PZW [ 0zł ]
-Stowarzyszenie ( osoba prywatna, dzierżawi od