Wpis z mikrobloga

Cześć, czy jest możliwe żeby budowlaniec zużył 25 litrów szarej farby (Dulux EasyCare) na pomalowanie natryskowe około 87m2 powierzchni?
Malowanie dwukrotne, ale dalej w niektórych miejscach są prześwity.
Tłumaczył to tym, że jest to mieszkanie deweloperskie i że takie ściany zawsze pochłaniają więcej farby...

#remont #budownictwo
#remontujzwykopem
  • 14
@schon: właśnie na puszcze od farby nie mogłam znaleźć informacji dot. zużycia farby przy malowaniu natryskowym, stąd moje pytanie. :D
A zwykłą wydajność (przy pędzlu) podają: 14 m2/l, więc to obecne zużycie wydawało mi się dość duże.
@artekmisz_isz: przy agregacie zużycie fary jest mniejsze :) nawet licząc 10m2/l to masz 250m2 to nawet jakby malował 2x to masz 180m2 malowania to masz jakieś 18l nawet bieżmy 20l to ale maxymalnie :) bo agregat bierze od 0,7-2 l w siebie w obieg :)
@artekmisz_isz:

Wydajność: Do 16m2/l

Przy jednokrotnym malowaniu na gładkiej, równej i odpowiednio przygotowanej powierzchni podłoża.

Wydajność do 16m2/l dotyczy również wszystkich produktów, oznaczonych na opakowaniu wydajnością do 14m2/l.


Powinien więc zużyć około 11 litrów.
Świeży tynk bierze więcej, ale nie aż tyle. Po położeniu tynku trzeba poczekać 3-4 tygodnie.
Powierzchnia powinna być zagruntowana.

Ta farba nie jest przeznaczona do malowania natryskowego.
@artekmisz_isz: Tak szczerze to bardziej 10-12m na litr bym powiedział to jest realniejsze zużycie i to jest na jedną warstwę, czyli przy 2 warstwach to jest bliżej 5-6m/litr czyli realnie 14.5 - 17.5 litra powinno pójść, jak niezagruntowana powierzchnia to realnie byłoby jakieś 25l, ale to i tak 3 warstwami by musiał robić.
@artekmisz_isz: zwykłych śmieci to pewnie mu sie nie chciało wynosić ale puszki po farbie posprzatał xD bez jaj :D ogólnie jak kolega wyżej pisze w karcie technicznej nie ma wymienionej techniki malowania natryskowego jest za to informacja że kolory słabo kryjace zaleca się malować 3 krotnie :)
@artekmisz_isz: Jezeli tynki gipsowe to mozliwe bo wpijaja nieziemskie ilosci wody, ale rada na to jest porzadne gruntowanie. Jesli tynk gipsowy i nie zagruntowany lub zagruntowany jakims tanim shitem to potrafi przeswitywac nawet po 3-4 warstwach
@kapitan_knur: prześwituje tylko w 2/3 miejscach, to pewnie kwestia niedomalowania, więc pod tym względem jest naprawdę ok. Byliśmy umówieni na dwukrotne malowanie, więc podejrzewam, że właśnie tyle razy je malował. No i bardziej zastanawia mnie zużycie samej farby.
Przy poprzednich mieszkaniach, też deweloperskich, ale malowanych zwykłymi wałkami nigdy nie poszło tyle litrów farby co przy tym.
@artekmisz_isz pytanie czy to rzeczywiście był malarz airless czy tylko przypadkowy patałach. Dulux easycare być może i w karcie nie ma metody malowania hydrodynamicznego, ale nadaje się do niej całkiem dobrze. Efektem jest powierzchnia bardzo równo rozbijająca światło. Takie wysokie zużycie farby przy natrysku może świadczyć o bledach w malowaniu. Niedoświadczony malarz będzie z reguły natryskiwal zbyt gruba powłokę, nierówna.