Wpis z mikrobloga

#olx uwaga na te wysyłki OLX z pakietem "ochronnym", jako sprzedający teraz to masz podwyższone ciśnienie za każdym razem jak sprzedam a wlacza sie automatycznie ten "pakiet ochronny". W skrócie uczciwie opisany przedmiot, oryginalne foto. Mądry dzięki wykopowi zrobiłem foto nadania w paczkomacie oraz etykieta przy przedmiocie jaki pakowałem (co to za dowody w ogóle prawda, żadne bo bym musiał pakować przed paczkomatem i wkładać wszystko kręcąc ze statywu by miały jakąś większą wartość?).
Pajac odebrał przesyłkę i się zaczęło że on .... kupował coś innego (?!), totalne debilizmy (zapiekło go że kupiłem to tanio, dałem mu gwarancję i fakturę by miał w razie co). Chciał zwrotu, coś burzył się w wiadomosciach do mnie. Wystąpił więc na drogę sporu i wyjechal mi z tym pakietem ochronnym. NIE WIEM co tam im ściemniał bo OLX tego ci nie ujawni. Robią sąd nad twoja sprzedażą nie mając rzeczoznawcy, dowodów w ręce a tylko maile i oświadczenia. Klasyczne slowo vs slowo ew fotki.
Tak kiedyś znajomy stracił kilka złotych a proces weryfikacji zgłoszenia był przez Zendesk (mail zew. firmy!). OLX/Zendesk nigdy nie odpisał a automat oddał kasę kupujacemu a ten zatrzymal przedmiot! Nie wiem w ogóle o co poszło bo znajomy też nic nie wiedział. HA TFU!

Obecnie jednak całość załatwia się przez maila w domenie OLX (a nie jakieś zendeski). Pracownik miło odsiał przyjął moje dowody i oświadczenia i że mają 14 dni na decyzję. Trwało to jednak znacznie szybciej wciąż jednak kilka dni i nie wiedziałem czy stracę kasę i w ogóle o co poszło. Robić foto, dokładny opis i czytajcie regulamin bo jak kupujący ma więcej oleju w głowie to może kłamać tak by regulamin pakietu ochronnego był po jego stronie. Zrobi zdjęcia otwartej paczki z ziemniakami i co k... powiesz gdy nie masz fotek pakowania przed paczkomatem? OLX moze ci napisac no dobra paczka foto jest ale mogles pozniej wyjac konsole i nasypac ziemniaki itd ipd. Wg mnie sąd kapturowy nad uczciwym sprzedajacym a calosc dowodow mailowo a nie umocowany w prawie pracownik OLX decyduje czasem o duzych sumach. Jeszcze ci moga wyplate zablokowac do chwili weryfikacji dokumentow zamiast rzadac tego PRZED sprzedaza, moglbys sie wycofac wtedy. Ogolnie slabo i wolam UOKIK. Vinted jakos beknal ze takie rozne podobne praktyki. Tu tez nie moge sprzedac z wysyla i wylaczyc pakiet "problemowy" dla mnie. Od teraz za kazdym razem jak cos sie sprzeda przez ten pakiet to mam w glowie czy znow bede musial sie z koniem kopac i udawadniac ze nie jestem wielbladem w razie co. Byly juz takie wpisy ze Mirek stracil kase a OLX mu kazal sie dogadac z kupujacym-oszustem by mu towar odeslal itd. HA TFU. Co jeszcze OLX nie ma funduszu gwarancyjnego z oplat serwisowych, niech sobie tym pozniej dysponuja jak chca co nie? Oni wstrzymuja twoja kase i wyplaca "odszkodowanie" z twojej kasy gdy ty mozesz byc poszkodowanym. Co za #januszex kuzwa. Nawet nie widze w regulamienie ze wyplata bedzie po zgloszeniu sprawy na policje, nic. Ruletka komu przyznaja racje a zakladnikiem jest twoja kasa. Bylo bardzo spoko przed dodaniem tych pakietow ochronnym do ogloszen. Kupujacy odbieral przedmiot i od razu miales zlecony przelew.
marsjanin2012 - #olx uwaga na te wysyłki OLX z pakietem "ochronnym", jako sprzedający...

źródło: comment_1658400017w7lVynIOJ6vcyGwuj3zEJl.jpg

Pobierz
  • 3
@marsjanin2012: Zgadza się, wstrzymują zapłatę po wysłaniu paczek, biorą je za zakładnika - w ten sposób można obracać czyjąś kwotą po koszcie 0zł, zbierać dane niezasłoniętych pełnych danych którymi potem można handlować, lub jako mały bonus zatrzymać sobie te kilkaset zł. A jak przyznają rację kupującemu w sporze, to sprzedający zostaje bez paczki i zapłaty. No ale czego tu się dziwić? Świat iluzji i pozorów, mieszkańcy są ofiarami, często nawet w