Wpis z mikrobloga

@KsiazeRumunii: w temacie gospodarki sa racjonalni?Niby w ktorym miejscu? W tym ze chcą ograniczyć podatki nie mówiac o alternatywnych żródłach finansowania państwa?W tym że ich pożal sie boże programy to populizm czystej wody(co przyznał sam korwin na streamie i mentzen u stanowskiego).Ich postulaty to kartka A4 zapełniona życzeniowymi hasłami w stylu "tanie paliwo".Czy może w tym ze czesc ugrupowania mowi ze chce zlikwidowac slynne 500+ a czesc że chce je dalej
  • Odpowiedz
@Bigmouthprick: Oczywiście, że są. Chcą ograniczyć podatki ale też maksymalnie ograniczyć ingerencję państwa w cokolwiek. Pamiętaj, że wszelkie instytucje "redystrybuujące" jedynie środki generują ogromne koszty, patrz przykład fundacji zbierających pieniądze na jakieś tam cele - ja wolę osobiście dać na zbiórkę, czyli generalnie p2p, niż utrzymywać zarządy, srądy, płacić komuś leasing za nową siódemę, gdzie realnie 30% - 50% środków trafi na realny cel. Podobnie jest z państwem - to jest
  • Odpowiedz
@KsiazeRumunii: Problemem nie jest za duza liczba urzedników per se a za bardzo rozbudowane procedury.Tu potrzebne sa konkretne rozwiazania a nie puste slogany a tych konfa nie przedstawiła.Nawet jezeli zlikwidujemy polowe posad urzednikow to nie sprawi, że znajdą sie pieniadze na postulowane przez konfe ciecia podatków.W żadnych wyliczeniach ekonomistów ich program sie nie spina.Co do ceny paliwa to znów ok utniemy podatki, ale co w zamian.Za co państwo sfinansuje nauke, zasilki
Bigmouthprick - @KsiazeRumunii: Problemem nie jest za duza liczba urzedników per se a...

źródło: comment_16583926297FDFkorpgZWeOBWyfTco0y.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bigmouthprick: Ja w części się z Tobą zgodzę i nie chodzi mi o to, że przyklepuję wszystkiemu z zamkniętymi oczami, bo zdaję sobie sprawę, że wprowadzenie tego wszystkiego to kolejne dziesięciolecia. Natomiast sam kierunek państwa liberalnego gospodarczo, gdzie środki nie są marnotrawione w całym biurokratycznym łańcuszku mi odpowiada i uważam, że jest to kierunek dobry.
Rozumiem też, że stawiasz za wzór np. państwa skandynawskie, ale one na swój dobrobyt zapracowały sobie
  • Odpowiedz
@KsiazeRumunii: państwo liberalo gospodarcze to wlasciwy kierunek, ale nie pod wodzą konfederatów bo to panstwo nie bedzie miało z liberalizmem nic wspolnego.Polski oczywiscie nie stać na taki poziom opiekunczości jak państwa skandynawskie, ale to nie znaczy że powinnismy wprowadzić druga skrajnosc czyli " każdy dba o siebie i elo".Szkolnictwo zgadzam sie że wymaga reformy, ale powinna ona dotyczyć lepszego gospodarowania czasem, mniejszej ilosci przedmiotów relatywnie mało przydatnych w dzisiejszych czasach jak
Bigmouthprick - @KsiazeRumunii: państwo liberalo gospodarcze to wlasciwy kierunek, al...

źródło: comment_1658396969dxqCoA1xKf9NojRVY4xn9u.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bigmouthprick: To podaj proszę bardziej liberalną alternatywę. PO jest liberalne? PiS? A może Lewica? Większość Twoich argumentów to niestety wycinki z telewizyjnej papki. Choć cieszę się, że zgadzamy się chociaż w konieczności reform. Nie wiem skąd bierzesz zarzuty o likwidację socjalu i prywatyzację szkół - Dziambor (nie obskoczył wszystkich partii jak napisałeś tylko w 2006 roku raz wystartował z list pisu w Gdyni) mówi wyraźnie, że wg nich reforma szkolnictwa powinna
  • Odpowiedz
@KsiazeRumunii: wycinki telewizyjne xDD.Tlumacze ci jak krowie na rowie daje odnosniki a ty nawet nie odnosisz sie do tego co napisalem tylko jezeli wytkne ci nieznajomosc tematu(albo klamstwo) to po prostu lecisz dalej ze swoim przekazem partyjnym.Wiekszosc twoich argumentow to wycinki z konfederackich "infografik" i ich populistycznego #!$%@?.Co do aborcji to XDD jak nic konkretnego.Konfiarze przyczynili sie do zakazu aborcji( z projektu Godek która takze startowała z list Konfederacji misiu kolorowy(
  • Odpowiedz
@Bigmouthprick: Nie ukąsił mnie ani Tusk ani Kaczyński ani Korwin, chcesz zmieniać i reformować a nie rozumiesz nawet tego, że szczególnie w Twoim wymarzonym, liberalnym świecie jedną z głównych wartości jest tolerancja - a tą warto byłoby kierować się nie tylko na paradzie równości ale także w normalnym życiu
  • Odpowiedz