Wpis z mikrobloga

Witam zakupiłem Gigabyte rtx 3070 gaming OC i chciałem go podłączyć. Niestety okazało się że mam tylko jeden, podwójny kabel pcie 8 pin (6+2 x2). Mogę podłączyć ja tym jednym kablem? Jeśli nie, to czym mogę dokupić kable innej firmy (te takie kolorowe np)? Mój zasilacz to evga 650 GQ gold, 80+ gold
#kartygraficzne #pcmasterrace
  • 12
Jaki jest więc sens istnienia tego kabla?


@Baron_von_Koch:
Jeśli mnie pamięć nie myli jeden wtyk PCIe (8pin) może dać bezpiecznie 150W. Slot PCIe z płyty daje 75W.

1070 brała jakieś 175W? Do tego doliczyć skoki zapotrzebowania o kilka do kilkudziesięciu procent i pewnie rzeczywiste chwilowe zapotrzebowanie takiego GPU mogło wynosić ponad 200W. Albo i nie, pewnie zależy od wersji samej karty i tego co tam przewidział producent.

Podłączenie do obu gniazd
Witam zakupiłem Gigabyte rtx 3070 gaming OC i chciałem go podłączyć. Niestety okazało się że mam tylko jeden, podwójny kabel pcie 8 pin (6+2 x2). Mogę podłączyć ja tym jednym kablem? Jeśli nie, to czym mogę dokupić kable innej firmy (te takie kolorowe np)? Mój zasilacz to evga 650 GQ gold, 80+ gold


@Monastyrr: Możesz podłączyć. Jak dobrze widze w necie to GPU wymaga 8 pin i 6 pin, więc Twój
Podłączać RTX 3070 gównianymi adapterami z SATA ma PCIe to już serio wyższy poziom januszowania xD


@L3gion: To w ogóle jest #!$%@? pomysł. Na SATA nic pradozernegosię podłącza. Już lepszy byłby molex ale na litośc boską po #!$%@? takie kombinacje. GPU łączymy bezpośrednio z PSU i tyle.
Podłącze i nie będę grał, a w międzyczasie ogarnę sobie kabel. Myślę że jeśli karta nie będzie pod długotrwałym obciążeniem, to kabel powinien wytrzymać. Aczkolwiek lepiej dmuchać na zimne, w końcu to nie tani sprzęt.