Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam,

Mam 2 #mikrotik w firmie. 2 serwery SQL i ok 30 PC. Jak zrobię restart to jeden serwer dobre działa, a drugi zacina. Czasami oba działają ok, a czasami oba zacinają. Czy zrobienie #vlan albo jakiegoś routingu pomoże? Albo jak zdiagnozować gdzie to leży. Na RDP działa git.

Router Rb2011
Switch CRS-125-24G-1G
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Raspb: ten CRS to ma tylko jeden vlan? Który restartujesz, żeby coś wstało? Zobacz statystyki portów pod kątem błędów lub rozłączeń. DHCP czy stałe adresy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciejc: Nie ma vlanów w ogóle. Ale pasowałoby podzielić na 3 działy więc na pewno niedługo zrobię tylko muszę dorwać jakieś 2 małe MT hap. No narazie DHCP. Serwery stałe adresy. Pomaga jak wyłączę zasilanie, albo reboot.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Raspb: zrób vlany na routerze. Nie wiem jakie masz łącze i obciążenia (ipsec? Openvpn?), ale powinien dać radę z podstawowym filtrowaniem. Serwery bym podłączył do routera (i tam ewentualnie separował ruch), a userow przez CRS. Jak przestawisz go w SwOS, to vlany same się prawie zrobią:)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciejc: No serwery są bezpośrednio w 2011, a reszta w crs. SwOs na crs? Co to w nim zmienia? Bo wiem że CCR to bardziej routery a CRS to właśnie hardware pod switche.