Wpis z mikrobloga

Chciałem w tym lecie przerobić swoją ośkę na elektryka. Trochę poczytałem, pozbierałem opinii i chciałbym dostać od was, ujeżdżających już #ebike kilka słów korekty :D Mam hexagona 7 na kołach 29 od krossa z '20 r., lubię pośmigać po lasach (lekkie podjazdy i zjazdy), bez dopalacza max ukręcę 35-40 km ( ͡° ʖ̯ ͡°) również będę podczepiał przyczepkę z maluchem (maks zestaw 40 kg). Z przyczepką to raczej delikatne polne bezdroża.
Myślałem o silniku bezstopniowym w tylnej piaście (nie wiem do końca w ile W celować), baterii na bagażniku, ewentualnie zamiast bidonu, taka 13-15ah na 48V.
I teraz do was pytanie, czy taki konfig będzie ok? Jeśli tak to w jakie firmy celować? Ile Watów ile nm powinien mieć silniczek? Ewentualnie w jakim sklepie szukać? Budżet jeszcze nie określony bo z tym to zawsze nie wychodzi xD
sorryjakbedesiepowtarzac - Chciałem w tym lecie przerobić swoją ośkę na elektryka. Tr...

źródło: comment_1655745168GnS0lkmjemAVgbPUa83tgd.jpg

Pobierz
  • 6
@LuxikT: Myślałem nad midem, lecz stwierdziłem że brak trzech zębatek z przodu będzie sporym minusem, dodatkowo brak linii łańcucha o której wspomniałeś (tak mi się wydaje ale na bank będzie), droższe łańcuchy, serwisy?, odgłosy silnika, raczej wyższa cena.
A tak w piaście to ori przełożenia zostaną, łańcuch normalny rowerowy, zawsze łańcuch będzie w linii, cichsza praca, minus że nie wiem czy mi wejdzie. Jeszcze raz rozważę te midy :)
@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: Zawsze możesz zamówić QS 205 albo QS273 z napojem 5T ale nie wiem czy wlezie w standardową ramę. Co do łańcuchów w midach- znam ludzi, którzy jeżdżą na normalnych i jakoś specjalnie im nie rwie, warto pomyśleć o czujniki zmiany biegu do mida. Linie można utrzymać przekładając zębatki np najmniejsze najbliżej piasty.