Wpis z mikrobloga

Pytanie numer 13 z serii #powaznestatystyki

Bez patrzenia w Google, Twoim zdaniem: w którym % najlepszych uniwersytetów na świecie plasuje się najwyżej oceniony polski uniwersytet? (bierzemy pod uwagę 1000 pierwszych uniwersytetów wg Webometrycznego rankingu uniwersytetów świata)

Ankieta jest anonimowa więc zachęcam do uczciwego głosowania zgodnie z tym co uważacie

#pytanie #polska #ciekawostki #studbaza

Twoim zdaniem: w którym % najlepszych uniwersytetów na świecie plasuje się pierwszy polski?

  • 10% 9.8% (478)
  • 20% 6.3% (308)
  • 30% 11.3% (550)
  • 40% 12.3% (598)
  • 50% 11.5% (560)
  • 60% 12.6% (612)
  • 70% 8.0% (390)
  • 80% 7.1% (347)
  • 90% 21.2% (1031)

Oddanych głosów: 4874

  • 42
  • Odpowiedz
@ImperiumCienia: prościej tzn bez odmiany czasowników czy mniej słów? Serio już mnie powoli to zaczyna denerwować, że przynajmniej nastoletni ludzie po kilku latach szkoły... Aaa #!$%@? szkoda gadać jak wy macie zrozumieć o co w tej zabawie naprawdę chodzi skoro to jest zbyt trudne ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zadałem tak pytanie bo chciałem zachować konwencję z procentami. Zapytałbym na którym miejscu to bym musiał dawać inne odpowiedzi
  • Odpowiedz
Zadałem tak pytanie bo chciałem zachować konwencję z procentami. Zapytałbym na którym miejscu to bym musiał dawać inne odpowiedzi a wtedy w ogóle inaczej by ta ankieta wyglądała


@powaznyczlowiek: Zadałeś pytanie w ten sposób, że MUSISZ uznać każdą odpowiedź powyżej prawidłowej jako również prawidłową. Skoro pierwszy polski uniwerek jest (przykładowo) 307 to jest zarówno w pierwszym 40, 50, 60, itd. procencie. Mleko się rozlało, a wyniki będą niemiarodajne, bo najrozsądniejsza odpowiedź
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Tak po prawdzie to przekombinowałeś z tymi procentami, bo to ranking, który jest ściśle linearny, więc jego podział na procenty jest bez sensu. Było zrobić tak jak wcześniej pisali: 1-100, 101-200, itd. Więc albo tego typu pytania out, albo zmiana konwencji procentowej.
  • Odpowiedz