Wpis z mikrobloga

#bankowosc #santander
czy to legalne, ze santander blokuje mozliwosc podejrzenia historii splaty kredytu kapital i odsetki do 2 lat stecz? w historii konta mozna podejrzec ile wynosi łączna rata pobranej kwoty, ale jesli chce sie sprawdzic ile zaplacilo sie kapitalu cyz odsetek w danej racie powyzej 2 lat wtecz to juz odsylaja do zaswiadczenia za 50zł, ciekawe czy tylko w santander takie cwaniaczki?
  • 9
  • Odpowiedz
@trampecik: ja dostaję harmonogram jeszcze normalnie jako wiadomość w poczcie elektronicznej na koncie, przynajmniej przy każdej aktualizacji oprocentowania, tam mógłbyś sprawdzić. Nie mam pojęcia czy to legalne co robią ale w każdym razie tak by się dało dotrzeć do tych danych chyba.
  • Odpowiedz
@RumunElfik2137: santander nie wysyła niestety zadnych wiadodomosci elektronicznych odnosnie kredytu, jedynie listownie, ale tam i tak jest tylko kwota łączna, bez podziału na kapitał i odsetki, a gdy w sekcji o kredycie wchodzisz w historie, jest takie info ale sztucznie pomniejszone o 2 lata wstecz tylko, cwaniaczki chca zarobic na zaswiadczeniach po 5 dyszek, nie dosc sie nachapali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trampecik: mam kredyt w Santander i dostaje harmonogram w wiadomości elektronicznej, mam WIBOR 3m i co trzy miesiące dostaje aktualizacje z bieżącym oprocentowaniem, rata i podziałem raty na cześć kapitałowa i odsetkowa. Przynajmniej dostawałem do marca bo później przeszedłem na stałe na 5 lat dla świętego spokoju.

Jedyne co nie pamiętam to czy ta wiadomość przychodziła też jeśli oprocentowanie się nie zmieniało,.ale wydaje mi się że tak
  • Odpowiedz
@RumunElfik2137: ja dostaje co miesiac listownie (nie da rady tego zmienic na informacje elektroniczna jak mnie tam poinformowano) o wysokosci raty łącznej

a ta zmiana na stałe oprocentowanie, to jakos niedawno zmieniales? to cos kosztowalo?
  • Odpowiedz
@trampecik: nie kosztowało. Zaproponowali mi oprocentowanie stałe o okolo 1% wyższe od wtedy bieżącego, od tego czasu wzrosło już na zmiennej stopie o chyba 2%. Ja piszę o kredycie hipotecznym cały czas, tobie też o taki chodzi? Bo przeczytałem jeszcze raz twój post i teraz myślę że może ja źle założyłem.
  • Odpowiedz
@trampecik: nie wiadomo jak wyjdę w przeciągu 5 lat, mogą stopy spasc a ja będę miał nadal ratę jak przy tym oprocentowaniu, ale.moga stopy wyskoczyć jeszcze w górę. Przez półtora roku płaciłem praktycznie sama prowizje do banku więc myślę że wyjdę na zero na tym ogólnie.
  • Odpowiedz