Wpis z mikrobloga

#mecz #reprezentacja
Dobra teraz na chłodno, bez szydery z telefonisty, trochę merytorycznie.

Dawno nie widziałem tak słabego meczu naszej reprezentacji. W obronie degrengolada, błędy indywidualne, błędy w kryciu, w ustawieniu się. Belgowie wyglądali przy nas jak ekipa ligi mistrzów przy b-klasowej drużynie. Katastrofa. Mam wrażenie, że tu nie było żadnego planu obronnego tylko heja autobus we własnym polu karnym i może się dowiezie jakieś 0;0 do końca.
W pomocy niewiele lepiej, ten sam brak pomysłu, te same błędy indywidualne. Decyzje personalne również się nie bronią, Krychowiak na ten moment nie nadaje się do gry na poziomie reprezentacji. Mały plusik dla Zielińskiego. Przez 90 minut zdołaliśmy oddać jeden celny strzał. bramka dla nas tradycyjnie już z przypadku. Popatrzcie sobie na kilka wcześniejszych zagrań naszych, bezmyślny wyrzut z auto, potem Lewy bierze sam na plecy dwóch obrońców w bocznej strefie boiska i mamy aut po którym pada bramka. I tyle było naszej gry w ofensywie.
Od początku wyboru CM711 słysze z każdej strony że to dobry zadaniowiec i idealny trener do przygotowania zespołu pod konkretnego rywala. I dzięki Bogu wczoraj wreszcie ten mit prysnął. Widzieliśmy ekipę , która nie miała pojęcia co grać na boisku, a na ławce mieliśmy człowieka który wyglądał jak wzięty z łapanki. Co jedna decyzja to gorsza.
Przypomnijcie sobie jak za Sousy potrafiliśmy grać w piłkę z Hiszpanią czy Anglią, stwarzać groźne sytuacje, mieć plan ataku i pomysł jak dostać się pod bramkę przeciwnika.
Źle to wygląda i trzeba sobie powiedzieć, że czas który damy CM711 to czas stracony dla reprezentacji.
  • 12
Mam wrażenie, że tu nie było żadnego planu obronnego tylko heja autobus we własnym polu karnym i może się dowiezie jakieś 0;0 do końca.


@Fenomenomen: mam zupelnie inne odczucie. gdyby zakladana przez ciebie teza byla prawda to czesiu wystawilby inny, bardziej defensyny, sklad. po prostu dal szanse mniej doswidczonym, aby zobaczyc ich na tle mocniejszego rywala, co przynioslo slaby rezultat, szczegolnie po zejsciu lewandowskiego bez ktorego nie bylo mentalnego przywodcy

gdyby
@idol89: Jeszcze wczoraj/wcześniej było pisanie, że zawsze przeciwnikowi robimy jakiś prezent pod własną bramką nawet z San Marino. Może Polska robi to częściej niż inni, ale przecież nawet Belgowie w końcówce nam podarowali ze 2 takie. Gdyby jedna i druga drużyna miała normalną, nie jakąś nadzwyczajną, skuteczność to ten mecz powinien zakończyć się wynikiem 8:3.
@ebismolarek: Ja się nawet mogę w końcu zgodzić, że od Górskiego / Gmocha / Piechniczka czy kogoś tam to wszyscy trenerzy byli dziadami. Ale załamuję ręce jak słyszę i czytam że Paulo S. poprowadziłby nas do czegoś wielkiego i że trzeba było nie kwalifikować się na mundial, a zamiast tego lepiej finezyjnie przegrać z Holandią w półtowarzyskim meczu.

btw, za swoje opinie już czarnolisto w innym wpisie