Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie o zarobki, tester manualny.

Jakieś 3 mies temu zacząłem pracę jako manual. Dostałem 3.4k brutto.

Po 3 miesiącach miałem mieć umowę jaką chce (uop/b2b) no i 'normalne pieniądze' tak zostałem poinformowany na rozmowie rekrutacyjnej.

Minęły 3 miesiące a tu oferta 600 brutto więcej więc wychodziłoby 4k brutto + zleceniówka na kolejne 3 miesiące (a potem już na sto procent uop/b2b czy co będę chciał)
Akurat to jaką mam umowę mało mnie teraz obchodzi ale 4k wydaje mi się dosyć mało.

Dlaczego? Oferty dla juniora jak przeglądałem to spokojnie 4.5-6k brutto. 3 Miesiące już jednak pracuję. Wszystkie obowiązki wypełniam wzorowo, w ogłoszeniu o pracę jak aplikowałem widełki to też było do 5.5k brutto a wymagania z oferty spełniam wszystkie. No i generalnie staram się być do przodu, uczę się już na automaty bo w przyszłości też tutaj to będę robił, htmla ogarniam powoli, sqla podstawy też już umiem, obsługa dev toolsów.

Co myślicie? Przesadzam i 4k to dobre pieniądze jak na 3 mies stażu pracy i nie wydziwiać czy jednak nie?

#pytanie #informatyka #testowanieoprogramowania #testerzy #programowanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6294ea3400ad540c7512c450
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Jakiś czas temu robiłem ankietę na temat pracy dla juniorów i pytałem m.in. o podwyżkę w pierwszej robocie. Jakieś 70% osób po roku dostaje 0-20% podwyżki, więc te 600 to raczej nie najgorsza podwyżka, ale pewnie da się więcej. Nikt tu nie wie jak pracujesz i co umiesz więc raczej nic ci nie powiemy. Najprostszy sposób to pójść na kilka rozmów, zawołać te 5-6k i zobaczyć czy ktoś to zaakceptuje,
@AnonimoweMirkoWyznania Firma firmie nierówna, bo w takim Gdańsku 4k brutto po 3 miesiącach to będzie mało, a na ścianie wschodniej nie dostaniesz tyle nawet po roku (albo i dwóch). Imo póki co nie patrz na pieniądze, tylko ucz się jak najwięcej i dobijaj z expem do roku, dzięki czemu będziesz mieć znacznie większy wybór przy szukaniu nowego pracodawcy i stawka, przynajmniej przy remote, będzie do wyjęcia na poziomie x2-x3 od obecnej.
@AnonimoweMirkoWyznania: Kasa owszem bardzo słaba, ale w Twojej sytuacji najważniejsze jest łapanie stażu, tak z rok najlepiej. Mając to będą Cię już częściej zapraszali na rozmowy, co otworzy furtkę do dużo lepszych zarobków. Ucz się, pracuj i dopominaj o podwyżki. Jak po roku nadal będzie finansowo kiepsko, to powiesz do widzenia, mając już jakąś lepszą ofertę.
@Meserole: @AnonimoweMirkoWyznania: W pierwszej firmie, na start, 6 lat temu prawie dostałem ok 3.5 k brutto.
Ale akurat czas działa na niekorzyść juniorów. Stawki na wejście w IT spadają.
Uważam, że jak na 3 miesiące pracy, w sytuacji w której ludzie oferują, że zapłacą za zdobycie doświadczenia, to nie najgorsza stawka, a zmienić pracę z doświadczeniem 3 miesiące nie będzie łatwo.