Wpis z mikrobloga

W ramach doświadczenia i ciekawostki przetestowałem zdolność kopania #dogecoin przy użyciu chmury #amazonec2

Oto wyniki moich analiz(Wyniki czasowe "na oko"). Zrobiłem dwa podejścia:

1. Chmura obliczeniowa z GPU(wyciągałem na jednej jednostce około 180KH/s - 160 z GPU i 20 z CPU(6 rdzeni)), chwilę jeszcze używałem 32 rdzeniowej instancji, która generowała około 120 KH/s i wtedy nie używałem tej z GPU. Do tego było jakieś 18-20 KH/s z mojego macbookwego procka. Wyniki są takie: w ciągu mniej więcej 5-6 godzin nakopało się 15k #dogecoin cena instancji GPU w EC2 to $0.65 za godzinę

2. Chmura GPU + procek z lapka(łącznie około 200KH/s) podobny czas jak poprzednio i 17k #dogecoin

Wnioski:

W teorii za cenę $0.65 * 12 = $7.8 ~ 23.7 PLN wykopałem jakieś 25k #dogecoin które teraz cholera wie ile są warte :) (zrobiłem małą ściągawkę ceny na http://95.85.4.193/). Według kursu, który się tam wyświetla na tę chwilę to równowartość jakichś 42 PLN co daje około 77% zysku.

Choć porządny #dogecoinowyjanusz mógłby w teorii zapłacić na allegro i 250 PLN za te psioki czyli zysk 1054%

Mój wniosek po eksperymencie jest taki: realnie to wygląda trochę inaczej bo np bywa tak, że pool ma przestój lub coś padnie więc są "puste przebiegi". Generalnie jest to ryzykowna sprawa, bo trzeba wyłożyć piniądz na początek :).

Resztę wniosków pozostawiam do wyciągnięcia czytającym :). Lecę włączać moją farmę!
  • 7
  • Odpowiedz