Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę wysłać zdjęcia i widzę że ważą po 3,6 gigabajta, a nie powinny. To normalne .jpg robione przez kolegę lustrzanką, nie ogarniam dlaczego tyle ważą i dlaczego ważą tyle samo? Otwierają się normalnie i działają w podglądzie jak zwykłe pliki, ale ważą faktycznie tyle ile pokazuje info...
Próbowałem otworzyć przy pomocy notepada++ żeby zobaczyć co tam w nich siedzi, ale program mówi że to dla niego za ciężkie, co mogło spowodować takie spuchnięcie plików i jak to naprawić?

#fotografia #grafika #komputery #jpg #pamiec #nikon #pytanie #pytaniedoeksperta
BDLK_IMPRTR - Mirki, chcę wysłać zdjęcia i widzę że ważą po 3,6 gigabajta, a nie powi...

źródło: comment_1652175153yhRPTgA6msgCmUXKzxPcZA.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@BDLK_IMPRTR: 3G w jpg? az sam jestem ciekaw co sie tutaj odwaliło. jakby to bylo psd ze wszystkimi warstwami itp to jeszcze bym zrozumial. cos poszlo nie tak przy zapisie wg mnie bo ze kazde tyle samo waży...
  • Odpowiedz
@BDLK_IMPRTR: może mają złe rozszerzenie a finalnie to jakieś raw'y. wygląda to raczej na problemy z systemem plików, rozmiary tych plików są równe. największe jpgi jakie miałem to panoramy poskładane z 200 zdjęć, które potrafiły zajmować 200-300mb, ale miały olbrzymie rozmiary.
  • Odpowiedz
@BDLK_IMPRTR: A propos to są pliki binarne, nie będziesz miał super podglądu, możesz spróbować zainstalować cygwina z fileinfo i komenda 'file -ib nazwa_pliku' zwróci tobie rodzaj pliku na podstawie jego zawartości a nie nazwy pliku.
  • Odpowiedz
@daczka92: No właśnie nie ogarniam tego, mam podejżenie że to wina aparatu albo karty pamięci, ale nie wiem co z tym zrobić.
@masiakla: najlepsze jest to że się zachowują normalnie jakby miały ~10mb
@user_wpg: tak, nie ogarniam dlaczego aż tak spuchły i czemu dokładnie taka sama wartość, może to kwestia maksymalnego rozmiaru jpg?
@masiakla: ale chciałem tylko podpatrzyć czy długość pliku jest taka jak zwykłego jpg czy jakaś
  • Odpowiedz
@BDLK_IMPRTR: nie chce mi się czytać specyfikacji jpeg, ale może on czytać tylko kawałek pliku, gdzie są zawarte informacje, a cała reszta to garbage. jpegi nie mają żadnego sprawdzania sumy kontrolnej czy coś, mogą mieć za to np info że jest 100k wektorów i tylko te wektory czytają a resztę ignorują.
  • Odpowiedz