Wpis z mikrobloga

dzwoni pani, na ucho lvl 25
właśnie dostała pracę biurową w nowej firmie
pewnie na dzień dobry z 3,5-4 k na rękę

...i nie wie ani co to jest i jak się tworzy reguły w Outlooku:|

J----A ICH MAĆ K---A ANALFABECI

Naprawdę na rynku jest taka c-----a, że łapie się każdego, byleby umiał włączyć PC?!
#pracbaza #gorzkiezale
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mdesign: informatyk w miejskiej spółce here xD
Wczoraj kobieta od BHP powiedziała, że nie może włączyć monitora, okazało się że miała wyłączony komputer xD
Raz jedna też twierdziła, że program który generuje dokumenty zaczął jej generować źle wyglądające po tym jak wymieniłem jej monitor na większy i kazała oddać poprzedni xD
  • Odpowiedz
może z innego klienta poczty korzystała i umie to, do czego ją zatrudnili

wiedzę z zakresu IT


@Igbt: @JolajnaLola: serio? serio? serio myślicie, że ona dostała pracę biurową i NIE miała w CV 'znajomość pakietu Office'? Mnóstwo jest przecież takich julek i grażyn co skończyły studia i idą do pracy biurowej, a potem każesz im sformatować tekst w wordzie, zrobić proste makro w excelu czy regułę w outlooku i ona nie wie o czym do niej mówisz. Pracowaliście kiedyś nad plikiem doc który jakiś jełop formatował używając spacji i entera?

I pal licho worda czy excela w pracy biurowej to filtrowanie emaili to jest jedna z podstawowych czynności, w większym korpo gdzie może latać więcej niż kilkadziesiąt maili dziennie twojej skrzynce to przecież nie masz czasu na to by każdy ręcznie
  • Odpowiedz
@mdesign: to ja z drugiej strony mam takich informatyków którzy nie rozumieją, że jak są na ryczałcie to sobie samochodu w koszty nie wrzucą ¯\_(ツ)_/¯
no i co zrobisz? nie nie zrobisz ale możesz mieć w sobie mniej jadu bo dla kogoś innego jesteś takim samym debilem jak ta laska dla Ciebie.

z fartem
  • Odpowiedz
@Koloses ja w chacie "wyklikuje" sobie wszystkie okienka, nieznane też, a jak mam z czymś problem to szukam po forach i yt. Problem tkwi w tym, że w robocie jak chcesz zainstalować j----e sterowniki do myszki bądź jakiejś przejściówki na inny kabel to musisz wołać IT, bo tak ustawiają zabezpieczenia. A potem zdziwienie, że o wszystko człowiek prosi IT - samo IT tego niestety uczy.
  • Odpowiedz
@JimNH777: wiesz co, aż sprawdziłam swoje CV, nie ma nic o pakiecie office, tylko o programach wykorzystywanych w mojej branży i nie narzekam na brak odpowiedzi. Takich opcji używam raz do roku i sobie wyszukam, jak nie pamiętam. A jak mi się nudzi to dzwonię na help desk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
PS gdyby ona to widziała to byś roboty nie miał ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Igbt: i to jest w tym wszystkim najważniejsze. Niech każdy sobie pomaga i skupia się na swoich zadaniach. Powinniśmy się nawzajem szanować i się wspierać wypełniając sobie nawzajem luki w kompetencjach, bo na tym polega świat. Typek narzeka, że może pomóc komuś kto być może kiedyś pomoże jemu w innej kwestii, o
  • Odpowiedz
@mdesign: no ja pracuje z komputerem od 5 lat, od roku z outlookiem i nie wiem jak tworzyć w nim reguły, bo w tej pracy tego nie potrzebowałem, za to znam się dobrze na swojej działce i na tym zależy mojemu pracodawcy. O czym to świadczy? Nie wiem, może o bólu tyłka OPa.
  • Odpowiedz
@mdesign: Umiałbym postawić postfix z adminem na serwerze a nie mam pojęcia co to reguły w outlooku, k---a ale ze mnie komputerowy analfabeta, trzeba wrócić do szkoły ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@mdesign: byczq, to jest klient do poczty. O ile ta pani nie jest żywą skrzynką pocztową to c---a a nie skill niezbędny do jej pracy. Możę ją tylko trochę ułatwić.

C-----y bait, a Ty jesteś c------m człowiekiem, umrzyj na raka, jak najszybciej.
  • Odpowiedz
@mdesign: ale się zesrałeś xD Jak czegoś nie potrzebujesz, to się tego nie uczysz, w office jest tyle funkcji, że nie ma bata, żeby ogarnąć je wszystkie. Można dobrze ogarniać Worda czy Excela a nie umieć za bardzo nic zrobić w Power Poincie.
  • Odpowiedz