Wpis z mikrobloga

Mówiłem wam już kiedyś że polskie urzędy to kpina?
Nie - to mówię jeszcze raz. Najpierw miałem perypetie z umówieniem wizyty paszportowej dla siostry, po 3 tygodniach cudem udało się umówić wizytę. W tym samym czasie szukałem terminu dla siebie - od 4 tygodni ślęczę nad tym #!$%@? e-konsulatem codziennie o 9 i 20 i non stop komunikat - brak wolnych terminów, prosimy spróbować później. Z tego o 9 mam już rytuał w pracy gdzie koledzy mnie się pytają czy miałem dzisiaj udane polowanie xD Dzisiaj wreszcie jakimś cudem udało mi się dopiero zapisać do tej mitycznej kolejki paszportowej (!) która liczy 1000 osób. To jest dramat, coś czuję że prędzej zdałbym to ''Life in the UK'', złożył wniosek i wyrobił sobie brytyjski paszport co sugerowało mi już kilka osób pod tagiem. Nie ma #!$%@?, po następnej wypłacie jak do tego czasu nie uda mi się wyrobić polskiego paszportu, składam wniosek o brytyjski!

Na marginesie: nawet RPO zainteresował się tym skandalem - ciekawe czy coś z tego wyniknie. Co drugi komentarz na FB konsulatu, opiniach google i tego typu miejscach jest właśnie o skandalu związanym z rezerwowaniem tych wizyt...
https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/utrudniony-dostep-do-paszportow-w-konsulatach-rp-w-wielkiej-brytanii

#uk #polska #paszporty #unaswuk #zagranico
MarianoaItaliano - Mówiłem wam już kiedyś że polskie urzędy to kpina? 
Nie - to mówi...

źródło: comment_1651692348EhxF3oS2YNJr39U1u0kExo.jpg

Pobierz
  • 27
I tak ciągle...
Jak ktoś chce powypełniać captche z autobusami, rowerami, samolotami i pociągami to strona konsulatu jest najlepsza! https://secure.e-konsulat.gov.pl/placowki/105/sprawy-paszportowe/wizyty/formularz

Całe szczęście że mam paszport do sierpnia, a nie zliczę ile komentarzy jest od ludzi którym paszport wygasł rok czy dwa lata temu i nie można było nic załatwić przez pandemię.
MarianoaItaliano - I tak ciągle... 
Jak ktoś chce powypełniać captche z autobusami, ...

źródło: comment_1651692458sLe6gVzMZiO1y1nJVT3UDg.jpg

Pobierz
@MarianoaItaliano: hmmmm a jakby tak spojrzeć na to z drugiej strony - ile ludzi jedzie do PL na urlop i w międzyczasie mogłoby te paszporty wyrobić. A teraz wszystko się złożyło - kłopoty ze statusami, panika, ludzie chcą na szybko wyrobić inny dok tozs niż dowód.
Nie wiem ile ludzi pracuje w tym konsulacie, ale podejrzewam, że mało.
Na ich stronce non stop są podawane jakieś dodatkowe dyżury.
Nie pomaga fakt,
@Euthymol: Ostatni raz w Polsce byłem w 2019 roku - wtedy paszport miał jeszcze ważność do 2022. Kto wiedział że będzie pandemia - poza tym już nie tyle o wyjazd do Polski mi chodzi co o proste prawo do pracy nawet czy potwierdzenie settled status na ważnym dokumencie. Ci z dowodami to inna sprawa, ja też niby mogłem pomyśleć o brtyjskim paszporcie, tylko co z tego skoro do PL i tak
@chemik_kieszyk: Dodam jeszcze że nie tyle mi chodzi o sam fakt kolejki a uwagi mam do zorganizowania tego systemu wizyt. Zamiast bawić się w tą loterię, niech udostępnią terminy na rok do przodu i ludzie by się zapisywali, nawet jeżeli trzeba by poczekać - tylko wtedy miałoby się przynajmniej gwarancję że ten dokument się wyrobi. A tak polujesz codziennie a i tak ciągle brak wolnych terminów...
@romek898: ja mam zgoła inne odczucia, składałam w czasie lockdownu, spodziewałam się, że będę czekać 6 miesięcy, bo mój urząd wojewódzki jest znany z "niespieszenia się", a do tego zawsze mnóstwo Ukraińców też załatwia jakieś swoje wizy/paszporty, a SMS do odebrania dokumentu miałam jakoś po 1.5tyg. Byłam w szoku.
znajomi podobnie mieli, z dziećmi czy bez

Tak jak Marian pisał, myślę, że dużo zależy od organizacji /personelu
@Budo: niestety, póki to się nie zmieni trzeba swoje odstać ¯\_(ツ)_/¯ kto zechce wyrobić ten będzie kombinował, dlatego mam 3 dokumenty tożsamości, ale zawsze znajdzie się ktoś na tym tagu, kto będzie mowil, że paszport brytyjski to obraza majestatu :D