Wpis z mikrobloga

I co z tego? Można czepiać się warunków w jakich hodowane są te zwierzęta ale nie ,że ktoś nosi naturalne futro. To jego sprawa co nosi, a hodowanie i zabijanie zwierząt przez człowieka dla własnych korzyści istniało od początku świata i będzie istnieć do jego końca.
@rafiki89: no chyba nie będzie, skoro cywilizowane kraje jeden za drugim zakazują hodowli a nawet w wielu miastach jest już zakaz sprzedaży futer. My jesteśmy opóźnieni cywilizacyjnie, ale to tylko kwestia czasu aż i do nas dotrze cywilizacja i też zarówno hodowle, jak i handel futrami będzie zakazany.
@mateuszmat2: Czym się różni hodowla na ubrania od hodowli na ubój i jedzenie? Jak dla mnie niczym a takie będą cały czas. Po za tym jeśli hodowla jest zabroniona to nie znaczy ,że jej nie ma. Plantacje ganjii też się nielegalne a co chwile jakąś znajdują. Takie działania jedynie windują cenę a nie likwidują temat.
@rafiki89: czym się różni? Tym, że przeciętny polski matoł nie wie, że nie potrzebuje mięsa a nawet, że ono mu szkodzi i dlatego potrzeba więcej lat edukacji a po drodze może jeszcze kilka pandemii i katastrof, aby dotarło to do zakutych łbów. Natomiast w kwestii futer, wszyscy wiedzą, że są one zbędne i większość społeczeństwa już dziś popiera całkowity zakaz hodowli zwierząt na futra.
@mateuszmat2: Twoja odpowiedź w żaden sposób nie argumentuje różnic w hodowli o co pytałem reotorycznie. Nie będę wdawał się w polemikę z Twoim rozumowaniem, które propagują massmedia, dając wam nadzieje ,że jesteś bardziej świadomi i cywilizowani....jak dla mnie jedz sobie co tam chcesz i noś co chcesz ale nie zabraniaj tego innym opierając się o teorie potwierdzane tylko przez interesantów.
Właśnie nie wiem dlaczego zacząłeś pisać o nie jedzeniu mięsa i twierdzić ,że to zdrowe przy okazji obrażając większość.... pewnie według Ciebie dieta keto zabija a wszystko co syntetyczne to prozdrowotne? Dobra, bo ja też zacząłem wyciągać za daleko idące wnioski.... Kończąc nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że są hodowle w których dba się o zwierzęta a ,że ich końcowy los jest jaki jest - no cóż takie ich