Wpis z mikrobloga

@zbyssto: > na połowie kina z wojny polskie stingery i komary, tańsze kilkukrotnie od Javelinów

Polska nie używa Stingerów, domyślam się że chodzi i o Pioruny. Komary to w zasadzie oddaliśmy zamiast utylizacji (sprzęt 40 letni), a zestawienie go z Javelinem to jak porównać Tico do Bentley'a bo tańszy XD

Niemniej jedno i drugie to jest drobnica przy takich rzeczach jak haubice 155 mm czy system S300 ze Słowacji. A co
@Thorkill: Leżały na magazynie jako "sztuki" bo program nowych granatników przeciwpancernych ciągnie się od lat bez skutku. Już co najmniej 5 lat temu zaczęliśmy się ich wyzbywać
http://web.archive.org/web/20180126070648/http://www.milmag.pl/news/view?news_id=489
A co do naszego udziału w dostawach ciężkiego sprzętu dalej, doniesienia o polskich T72 i BWP nie mają żadnych źródeł poza plotkami. W przeciwieństwie do m in: Czech, Słowacji, Holandii, UK czy dzisiaj nawet Francji
@urodzony_25_lipca:

"Prawdopodobnie ostatnia lub przedostatnia, o czym świadczy rok produkcji granatników RPG-76."

Z tego linku co podałeś. Ktoś coś przypuszczał, nic więcej. Pozbywano się wadliwie składowanych egzemplarzy. Wyprodukowano ich łącznie w PRL-u i III RP około 110k. Gdzie znajdę stare oferty na pozostałe 90k?
@Thorkill: Nie mam ochoty śledzić teraz historii wszystkich komarów w WP w samym artykule jest info o 25 tys z ok 100 tys wyprodukowanych. Dodatkowo mowa że nie jest to pierwsza taka partia a że artykuł jest z 2018 roku można spokojnie założyć że i nie ostatnia. Jestem nawet w stanie wycofać się ze stwierdzenia że czekała je utylizacja ale nadal uważam że ich wartości była minimalna dla polskiego wysiłku zbrojeniowego
@urodzony_25_lipca: Problem w tym wszystkim jest taki że ja, ty a wcześniej dziennikarze z tego artykułu co wkleiłeś z Millmaga piszą o rzeczach o których raczej nie wiedzą. No bo stany magazynowe zapasów mobilizacyjnych WP to jest jeden z największych sekretów w tym kraju. Owszem można coś wywnioskować z danych z produkcji albo z dostaw sprzętu z ZSRR w PRL-u bo one są zwykle w większości już jawne. Ale Komar był
@takrodzisiegniew: Zamknij jape dzbanie. Wszędzie widzisz onuce?

@Randomowy13: Faktury( ͡° ͜ʖ ͡°) Morawiecki to bezczelny kłamca a ja jako obywatel mam prawo wiedzieć na co idą moje pieniądze. Wszystkie kraje mówią co wysyłają, nawet Czesi się z tym nie kryją. Tylko Bolzga robi jakieś podchody. A jak tylko ktoś się zapyta o źródła albo potwierdzenie słów PiSowców i pinokia to od razu LELELE RUSKA ONUCA( ͡