Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić sterowanie do bramy wjazdowej, dwa skrzydła. wybór na allegro jest ogromny, a dodatkowo dochodzą sklepy budowlane i sprecyzowane.
Nie mam jakiś wymagań dużych, liczę na dobrą jakość, rozsądną cenę. Wymagania jako takie:
Pilot, 2 siłowniki, sterownik - czyli komplet, fajnie aby był czujnik czy nic nie blokuje bramy, ale nie jest to jakoś super wymagane. Podobnie światełko mrugające.
Jakoś niedawno przypadkowo u znajomego spotkałem jednego montera, zagadałem - wstępnie powiedział, że trzeba się liczyć z kwotą ok 4k PLN, i załóżmy, że ta kwota by była akceptowalna (zwłaszcza, że to z robocizną), ale może taniej się da równie dobrą rzecz kupić?

Co wybrać? Jakie marki? Na co zwrócić szczególną uwagę? Z czym Wy mieliście problem?

#sterowniki #bramawjazdowa #dom nawet nie mam pomysłu jak to tagować chyba #budownictwo #elektronika
  • 12
@jagodowy_krol: skąd jesteś? Możemy wycenić z montażem.

Najprostsza automatyka to FAAC 414 i beninca bill40. Wszystko zależy od wymiarów skrzydeł, słupka, głębokości osadzenia zawiasu.

Do wyceny kosztów montażu to ważne czy są przewody zasilające doprowadzone koło bramy, czy są przewody do drugiego słupka: zasilające i do fotek.

Jak chcesz otwierać z aplikacji to jeszcze jakiś moduł supla by się przydał
@Eustachy_goli_pachy: przewody już są, do czujek nie ma. Wszystko w szerokim peszlu, więc można puścić, podobno prosto.
skrzydło ma ok 2m, słupki są wąskie, ale jest ok 10cm od zawiasów do końca słupka (musiałbym zmierzyć).

Jak chcesz otwierać z aplikacji to jeszcze jakiś moduł supla by się przydał

pilot wystarczy, ale prosty pilot bez kodowania, aby można było go kopiować.

nie mają możliwości założenia wyłączników krańcowych

i to jest przykładowo ważna
@jagodowy_krol: nie ma bez kodowania

Albo są stare z kodem stałym - czyli ustawiasz w środku np na dip switchach albo ze zmiennym.

I niektóre jak np nice smilo czy came space możesz kopiować od siebie

Ale jak masz zamiar sam to zainstalować to będziesz musiał zaprogramować centrale. Wtedy wgranie pilotów to będzie małe piwo :)

Jakie masz piloty do bramy garażowej?