Wpis z mikrobloga

I jeszcze jedno techniczne pytanie: czy jest możliwość jakiegoś ustawienia cccam do ogladania zdalnego? Mam Zgemma H2S z dwoma glowicami wiec moge dwa rozne kanaly jednoczesnie ogladac (multiroom albo plik m3u na kompie), ale tylko w sieci domowej. Czy jest możliwosc jakiejs konfoguracji zeby ten plik m3u odpalac np w podrozy i oldac satelite domowa np w hotelu za granica zakladajac ze mamy dobry net i tu i tu?
#cccam
  • 16
@krzak90: jestem dziadem! W moim WebIf nie ma zakladki Telnet i nie moge sobie poradzic z polaczeniem przez putty zeby zainstalowac Zerotier. Czy moglbys mi na chlopski rozum powiedziec jak sie polaczyc z Zgemma przez Putty?
@cochize1: No to PuTTy i połącz się przez telnet. IP dekodera wpisujesz, potem login i hasło do tunera. Jeśli się nie da to zobacz w ustawieniach sieci w dekoderze, czy czasami nie jest coś wyłączone.
ok, zresetowalem siec i sie udal polaczyc, wgralem paczke zerotier, dodalem dekoder do sieci i autoryzowalem (chyba, zaznaczylem po prostu ten tick). No i co teraz?:) Sciagnalem zerotier pod windows na moim kompie, zrobilem hotspot zeby byc podlaczonym do innej sieci, no i co dalej, jak mam zrobic zeby ogladac tv z dekodera teraz?
@krzak90: juz wszystko pustawialem i potestowalem i to rozwiazanie jest genialne. Ale mam maly problem. Jestem juz w innej sieci niz dekoder, tutaj mam 500 Mb dl, w dekoderze jest chyba Swiatłowód 20 MB upload wiec w teorii wszystko ok, ale... na komorce z Androidem nawet plynnie odtwarza, ale na kompie podpietym na sztywno ethernetem tnie (lista m3u puszczona w vlc). W czym moze byc problem? Dekoder to Zgemma H2S wiec