Wpis z mikrobloga

@Middlesex on całe 30 lat jedzie na tym że jest kontrowersyjny. Zawsze w opozycji do wszystkiego. Filozof z chłopskim rozumem gdzie 8 na 10 tematów w jego wykonaniu to brednie, a w dwóch powie coś z sensem co jest wszystkim znane żeby jego "słuchacze" nie pomyśleli że jest całkiem odklejony.
  • Odpowiedz
@Middlesex: Ale co się z nim dzieje? Jest dokładnie taki jak od 30 lat. Urządził sobie kącik felietonistyczny na tweeterze z zupełnie typowymi dla Korwina konstrukcjami myślowymi. A opinia większości, która nagle zaczęła to czytać? On ma to gdzieś.
  • Odpowiedz
@Middlesex: On cały cas taki jest, czyli #!$%@? głupoty, podburza ludzi i wzbudza poczucie, że jak się go popiera to jest się indywidualistą który widzi rzeczy których nikt inny nie widzi jednocześnie waląc przekaz dla idiotów

Teraz sprawa jest tak oczywista, że ruskie to #!$%@? więc więcej ludzi dostrzega jego #!$%@? bo jego sposób bycia nic się nie zmienił¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Wrzucanie propagandowych filmików Kadyrowcow? Nie jestem w stanie tego pojąć.


@Middlesex: A gdyby taki filmik podało BBC? Bo przecież opis nie ma znaczenia, prawda?
  • Odpowiedz
on całe 30 lat jedzie na tym że jest kontrowersyjny. Zawsze w opozycji do wszystkiego. Filozof z chłopskim rozumem gdzie 8 na 10 tematów w jego wykonaniu to brednie, a w dwóch powie coś z sensem co jest wszystkim znane żeby jego "słuchacze" nie pomyśleli że jest całkiem odklejony.


@Mrjohnsmith: Nie, Korwin ma rację w 9/10 tematów.
Nie jechał na kontrowersji, na niej jedzie może od kilkunastu lat.
Wcześniej wierzył że
  • Odpowiedz
@CzerwonaPoprzeczka opowiem Ci pewną historię gdyż mialem przyjemność poznać p. Korwina-Mikke. Głosił swoje "chłopizmy" i akurat mogłem być sluchaczem w dość małym gronie. Nie zapomnę jak mówił o globalnym ociepleniu - powoływał się na prawa fizyki, że poziomy wód nie podniosą jak zaczną topnieć bieguny. Dał przykład szklanki wody i kostek lodu, lód stopnieje poziom wody się nie podniósł. Wystrzeliłem facepalma w czoło podczas gdy inni kiwali z aprobatą. Już wiedziałem że
  • Odpowiedz
@Mrjohnsmith: To nie jest żadna wewnętrzna historia, z tego są nagrania i eksperyment ze szklanką (niepotrzebny bo nie o tym gadał pytający).
Teraz już tego błędu nie popełnia, ale za to mówi coś o tym że woda jest też w formie pary itd. więc i tak nie ma problemu.
Oczywiście nie wyrażam tutaj swojego zdania, tylko referuję JKMa.

jeżeli pogadasz z kimś kto się zna na ekonomii to wytłumaczy Ci dlaczego
  • Odpowiedz
@CzerwonaPoprzeczka Korwin rozumuje bardzo prosto - nie bierze pod uwagę różnych czynników które w praktyce warunkują efekt końcowy. Tak samo było z wojną na Ukrainie - nie będzie bo Putinowi nie będzie się to opłacało. Nie wziął pod uwagę innych czynników, nie tylko ekonomicznych. Z psychologii to wystarczy posłuchać Korwina o wychowaniu dzieci czy mądrości na temat związków - nie wiem czy dalej jest on zwolniennikiem kija zamiast marchewki ale wydaje się
  • Odpowiedz