Wpis z mikrobloga

Siema, jak wygląda sytuacja z przebijaniem płatka ucha pistoletem? Zobaczyłem parę artykułów, że jest to raczej zły pomysł, ale wolałbym upewnić się i poznać opinie tych którzy mieli przekłuwane uszy w ten sposób, albo igłą i pistoletem, i czemu np. akurat pistolet nie jest zbyt dobrym sposobem i znają to z autopsji. Dzięki z góry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#piercing
  • 3
@druglord to tak po kolei:
1. "pistoletu" nie da wysterylizować
2. Nawet jeśli kolczyk jest sterylny, to opakowanie w którym się znajduje i które wkłada się do pistoletu nie jest
3. Kolczyki z reguły są zrobione ze stali chirurgicznej lub srebra, a te materiały mają wysoką zawartość niklu, który jest najczęstszym alergenem (funfact - alergii na nikiel można nabawić się po latach i tylko miejscowo nawet). Dodatkowo używanie stali chirurgicznej do świeżych
@Miriamele: @Nemorta: dzięki za odpowiedzi, prawdodpobnie i tak zostałbym przy igle, w każdym bądź razie jestem po przekłuciu igłą, i na razie wszystko wygląda dobrze, co do tego co mówisz @Nemorta to rzeczywiście tam gdzie mi przekłuwali ucho, dali mi chyba wszelkie możliwe rady odnośnie pielęgnacji i tego co robić w przypadkach gdyby działo się coś nieoczekiwanego, i też zakładam, że u zwykłej kosmetyczki nie mógłbym liczyć na tego typu