Wpis z mikrobloga

Szukanie mieszkania cd. wczoraj padło na #bytom, okolica ul. Witczaka i Powstanców Śląskich. Co sądzicie o tej okolicy?
Wogóle odpalam na YT "Bytom" i co? filmik zatytuowany "Bytom - miasto bez Boga" i się odechciało tego miasta..
Te poniemieckie kamienice przerażają mnie. Ktoś w komentarzach nawet napisał że to takie polskie Detroit. Jak przekonacie kogoś kto nigdy tam nie mieszkał do tego by jednak wybrał Bytom? Sa jakies ładne i ciekawe miejsca w Bytomiu? #slask #bytom #mieszkanie
  • 14
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy: No własnie potencjalne mieszkanie jest tanie, zastanawiająco tanie XD no i własnie czytam że w 2011 na sąsiedniej ulicy zawaliła się kamienica przez działalność górniczą. To wiele wyjaśnia. No i to że mieszkanie do wykończenia, obłożone całe już na gotowe karton-gipsem. Musiało ładnie popękać bo to 4 piętro.
  • Odpowiedz
@wykopek_z_pikabu_ru tak,

Bytom to obszar gdzie jest mnóstwo szkód górniczych. Koszty napraw są tam duże, rozmiary szkód też ogromne.

Dlatego nigdy nie kupiłbym tam mieszkania, bo to miasto skazane a wymarcie. Po prostu nie opłaca się tam inwestować.

Ale jeżeli chcesz coś wynajmowac, to zupełnie bym to zignorował. Tąpnięcia są przecież odczuwalne także w kato.
  • Odpowiedz
@wykopek_z_pikabu_ru Moja dziewucha jest z Katowic ale przeprowadziła się dla mnie do Bytomia i ona uważa że to miasto jest ładne. Wymaga jeszcze wiele pieniędzy i czasu, ale zmiany, mimo że powoli, następują. Z plusów, np ja mieszkając w centrum mam wszędzie blisko (do tramwaju 2min, autobus przed klatką, sklep za rogiem, market 5 min samochodem, stacja benzynowa, kościół, apteka) i to mi się bardzo podoba. Generalnie unikaj Piekarskiej i okolicy. Poza
  • Odpowiedz
@dawik29 @wykopek_z_pikabu_ru : Witczaka i Powstanców Śląskich to są właśnie okolice Piekarskiej. Ja osobiście będąc Ślązakiem z krwi i kośći bym się w te okolice nie przeprowadził. Jeżeli Bytom to Szombierki ( prawie cała okolica jest ok), Miechowice ale też nie wszystkie rejony, koniec Wrocławskiej jest fajny w tych wieżowcach i dobrze skomunikowany, Stroszek jest ok ale to koniec świata ( zależy z której strony patrzysz)
  • Odpowiedz
@wykopek_z_pikabu_ru: Wszystko tak na prawdę zależy od sąsiadów, obecnie tu mieszkam i jestem zadowolony, na Szombierkach był koszmar i większa patologia niż gdziekolwiek, na Karbiu również był spokój. Wszystko tu jest na miejscu i do rynku również blisko ;)
  • Odpowiedz
@wykopek_z_pikabu_ru: Katastrofa, o której piszesz miała miejsce kilkanaście lat temu, jeśli nawet nie dawniej. W tym rejonie od kilku dekad nie prowadzi się eksploatacji górniczej, a co więcej trwa likwidacja tamtejszego szybu Witczak, który został zasypany.

Filmy, o których wspominasz są obliczone na to, żeby robić jak najwięcej wyświetleń na "strasznych" obrazkach, dlatego twórcy biorą na cel najbardziej zaniedbane rejony miasta. Bytom natomiast bardzo się zmienia w ostatnich latach i materiały
  • Odpowiedz
@wykopek_z_pikabu_ru: ja tu mieszkam od pół roku, blisko miejsca, o którym piszesz. Mieszkania są tanie to raz. Blisko spory park, basen, kino, kilka fajnych knajpek, parę klubów fitness. Z Witczaka jest blisko do centrum sportów wspinaczkowych, jedno z większych w Polsce chyba. Dojazd do centrum Katowic bardzo spoko, lepszy niż z niektórych dzielnic Kato - pociągiem 20 minut, tych niestety nie ma zbyt wiele, ale najrzadziej co pół godziny jeździ przyspieszony
  • Odpowiedz
@wykopek_z_pikabu_ru: Witczaka i Powstańców to troche więcej patologii, chociaz niezbyt groźnej, raczej alkoholowej. Szczególnie Witczaka, prawa strona w stronę Piekar. Ale Powstańców za biedronką, jadąc w dół, do Piekarskiej i okolice kościoła garnizonowego to część willowa a potem starsze bloki i tam nie ma źle. Wydobycia tam już nie ma, więc teren się uspokoił. Trzeba zrobić research potencjalnych sąsiadów w kamienicy, najlepiej jakby była wspólnota i wszystko wykupione.
  • Odpowiedz