Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy krajobraz z Hali Szrenickiej :)

Najlepsze jest to, że dosłownie pół godziny po nagraniu filmu wyszło słońce i było widać całą dolinę xD Taka to już pogoda w górach ¯_(ツ)_/¯

Ogólnie to spędziłem bardzo intensywny ale udany weekend. Wczoraj zdobyłem Śnieżkę (niecałe 7h z wejściem i zejściem do Karpacza i godzinną przerwą w Domu Śląskim). Pogoda była bardzo wymagająca, temperatura ok. -2C, do tego wiatr wiejący z prędkością 90km/h, aż przesuwało lekko człowieka jak się szło xD O leżącym śniegu i lodzie nie wspominam nawet, iście zimowe warunki. Całe wejście na Śnieżkę nagrałem kamerką sportową, w przyszłym tygodniu zmontuję film i wrzucę, jestem ciekaw jak wyszło.

Dzisiaj za to przyjemny i niezbyt wymagający spacerek ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę. Około 12 km w tę i z powrotem w niecałe 5h.

Podsumowując, 2 dni, 2 szczyty. Wyjazd z Poznania w sobotę o godzinie 2:03, powrót ze Szklarskiej dzisiaj o 16:24. Jak ktoś chce zrobić jeszcze góry w tym sezonie zimowym a ma tylko weekend to potwierdzam, że jadać z #poznan da się to zrobić.

Organizacyjna cena za osobę (normalne): pociągi: 108 zł, przejazdy lokalne 24 zł, nocleg 62 zł. Wstęp do parków 16 zł. Pewnie można taniej pociąg i nocleg ogarnąć ale kupowałem przejazdy na 2 dni przed wyjazdem. Jedzenia nie liczę.

TOTAL: 210 zł.

Czy warto było? Jeszcze jak! Piękne i majestatyczne góry, cudowne krajobrazy, świeże powietrze i szczypta adrenaliny. A ponadto to papież Polak kochał góry więc trzeba jechać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podrozujzwykopem #gory #szklarskaporeba #fancomypodrozuje #podroze #szrenica
fancomy - Dzisiejszy krajobraz z Hali Szrenickiej :)

Najlepsze jest to, że dosłownie...
  • 7