Wpis z mikrobloga

Miki, pomocy. Zrobiło mi się takie coś jak na foto, jakieś purchle pod tynkiem. Robiłem remont rok temu i podczas przygotowania powierzchni do malowania wyrównałem tyn przy oknie, położyłem warstwę jakiegoś cekolu czy innego gotowego gipsu. I zrobiły mi się takie purchle. Co z tym zrobić ? Zerwać, zagruntować jakimś cudem i położyć raz jeszcze jakiś gips ?

#remontujzwykopem #budujzwykopem
fellipe - Miki, pomocy. Zrobiło mi się takie coś jak na foto, jakieś purchle pod tynk...

źródło: comment_1648625395U1UoFr3zCvGnohWoL0jbwi.jpg

Pobierz
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fellipe: ja bym nic nie robił tylko poczekał do kolejnej zimy i posprawdzal temperatury ewentualnie wynajął termowizje bo tak to będzie niekończąca sie historia
@fellipe: albo ci po prostu odparzyło, albo gdzieś w środku jest wilgoć i było na tyle zimno w tym miejscu że rozsadziło. Przy tej drugiej opcji w środku powinny być co najmniej jakieś ślady pleśni lub grzyba.
Ale gdzie wy tu widzicie wilgoć? Op zastosował nieodpowiedni materiał. Powinieneś na początek wyrównać to najlepiej jakimś tynkiem lub gipsem budowlanym (nie wykończeniowym ponieważ wciągnie to do środka jak widać na zdjęciu) a później zagładzić i pomalować
@Manekin88: no własnie wilgoci nie ma, nic mi tam nie cieknie, nic nie wieje itp. #!$%@?łem coś z tym tylko nie wiem co tam teraz zrobić, żeby było dobrze. Jakieś sugestie ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fellipe: takie bąble powstają kiedy ściana jest narażona na wilgoć. U rodziców, w domu jednorodzinnym też się takie robiły. Sprawcą zamieszania okazał się być taras, któremu żaden myśliciel nie nadał spadku, więc kiedy lał deszcz, to woda zbierała się przy ścianie. Trzeba zerwać tynk i sprawdzić, czy w rozwarstwieniach nie pojawił się grzyb. Ale z kładzeniem nowej warstwy poczekałbym do czasu zlikwidowania przyczyny (chyba że Ci się nie opłaca)
Dobra bo teraz się trochę zmieszalem, chcesz po prostu naprawić te dziury w których są pęknięcia? Czy na ścianie są jakieś bąble od wilgoci których ja nie widzę?
@Laryngoskop @Manekin88 no zrobiły się takie purchle, chciałbym to zedrzeć i zrobić od nowa. Tylko tym razem, żeby było raz, a dobrze ;) dlatego pytam czym to zrobić, żeby było spoko. Co do wilgoci to nic tam nie ma, nie mam też żadnego grzyba czy zacieku.
@Manekin88: tak wrzuciłem w komentrazu teraz jak to jest umiejscowione na całej ścianie i możesz zobaczyć, że do zacieku to raczej nie pasuje, po prostu chyba coś #!$%@?łem przy szpachlowaniu. Wydaje mi się, że po prostu powinienem użyć czegoś innego, ale nie wiem do końca co będzie dobre :)
@fellipe to co wrzuciłeś na ostatnio zdjęciu wygląda jakby była tam gruba warstwa tynku rzucona na raz. Jeżeli jest tak jak pisze wystarczy że zalepisz dziury i to zaszpachlujesz nic nie powinno się dziać skoro mówisz że wilgoci nie ma.
@Manekin88: no tak z pół roku później pojawiły się te purchle, czyli po prostu nawaliłem za dużo tynku ?
Czyli teraz :
1. zeskrobać to ile się da
2. dać grunt
3. potem położyć coś takiego np. https://www.castorama.pl/masa-naprawcza-z-wloknem-zewnetrzna-knauf-500-g-id-1152317.html?exactc=7b548adcd9a73a19fecbfd33750c36b8&keyword=pla_wszystkie_smart_pm&gclid=Cj0KCQjw_4-SBhCgARIsAAlegrVbmnE_J2uXBFe6E25Dim3iB_znF0Py6w5Ajjh4ccHEYYxY4OMUrAQaAta4EALw_wcB

4. i potem już malowanie i powinnno być ok ?
@fellipe powiem Ci że normalnie jak widywałem takie pęknięcia to pojawiały się one po dwóch tygodniach do miesiąca, więc może w tej sytuacji być drugie dno. Nie chce wprowadzić cię w błąd ale jestem na 90% pewien że wystarczy że zalepisz te dziury czymkolwiek zaszpachlujesz pomalujesz i nic nie będzie się działo. Jeżeli dalej będzie coś pękało będziesz musiał to rozwalić.