Wpis z mikrobloga

Mirki co zrobic?

Niedawno zaczalem nowa prace jako senior sieciowiec (CCNP, DC itp), ktora kompletnie mi nie podchodzi (stare procesy, stara technologia, stary team ;)) Zanikm zaakceptowalem te oferte, otrzymalem inna z duzej amerykanskiej firmy i odrzucilem je na rzecz tej obecnej. Od pierwszego tygodnia, ta praca mi nie podchodzi i zle sie w niej czuje. Napisalem do rekrutera czy oferta nr 2 jest aktualna i okazalo sie ze jest. Teraz problem - jestem tylko inzynierem sieci, ale majacy trcohe expa z chmurami, Linuxem i Ansiblem/Terraformem. Oferta numer dwa jest mixem chmur i automatyzacji. Wiem ze ta nowa praca jest 100 razy bardziej przyszlosciowa (konwencjolane sieci umieraja i roboty coraz mniej) ale zakladam ze 100 razy bardziej wymagajaca i nie wiem czy nie za bardzo sprzedalem sie na interview.
Kasa mniej wiecej ta sama ale w sieciach to bardziej juz sufit a tutaj podstawa.

Brac czy nie brac?

#devops #cisco
  • 14
@WylosowacLogin: Ja rok temu jak szukałem i byłem w identycznej sytuacji (sieciowiec, ale z solidnymi podstawami Linuxa, Clouda i Dockera) miałem oferty ponad 15k. Dla DevOpsa to dolne widełki zazwyczaj :d

Jako typowy sieciowec to najlepiej chyba w FinTechu płacą, bo miałem oferty około 20k.
@ksos: Ostatecznie trafiłem gdzie indziej i jestem teraz pre-salesem u integratora xd
Momentami nachodzą mnie myśli, że fajnie by było jakbym jednak poszedł w kierunku devopsa i skupił się bardziej na rozwijaniu jako inżynier, ale bycie pre-salesem jest super pod innymi względami.

Jeśli od zawsze czułeś zajawkę do systemów i skryptowania to szedłbym w DevOpsa.
Osobiście nie polecałbym stanowiska ukierunkowanego w 100% na chmurę, bo dopiero tam jest vendor-lock, a poza
@Desmas: moja pierwsza praca w sieciach po zdaniu CCNA byla jako 'inyznier sieci' ale firma cala byla oparta na Linuxie (Bind, iptables, HAProxy, Quagga, sendmaiale itp.) Kazda nastepna praca byla jako Cisco/ HP / you name it guy i w sumie nigdy nie lubialem polityki Vendorow i nie nawidzilem uczyc sie Vendora CLI zamiast technologii jako ogolu,ale wczesniej nabyta wiedza dawala mi edge nad innymi. W tej nowej pracy chca wlasnie