Wpis z mikrobloga

@Seabag: hmm niby jest powiedziane że jadąc po jezdni trzeba trzymać się jak najbliżej prawej krawędzi jezdni.
ale w praktyce zgaduje że pewnie jakaś obustronna wina zarzucając czerwonemu niezastosowanie się do zasady ograniczonego zaufania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Seabag: kiedyś taka sytuacja byla w wypadek przypadek, ze ten niebieski jechal pod prąd na jednokierunkowej i czerwony wyjezdzajac z parkingu nie ustapil pierwszenstwa i dostal mandat za to no i niebieski tez dostal wtedy. Tak było
  • Odpowiedz
@Seabag: Niebieski cały czas ma pierwszeństwo i kolizja będzie bezpośrednią konsekwencją nieustąpienia pierwszeństwa, więc wina będzie po stronie czerwonego.

Raz miałem close calla w podobnej sytuacji, tylko byłem niebieskim. Wyprzedzałem rowerzystę na małej drodze osiedlowej, a typ mi wyjechał z parkingu tak jak czerwony. Na dodatek upierał się, że to moja wina. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Seabag: odpowiadam na pytanie: wyjeżdżając ze strefy ruchu, włączasz się do ruchu, a zatem musisz ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazdom (i pieszym) znajdującym się na drodze.
  • Odpowiedz