Wpis z mikrobloga

Jakie auto w budżecie do 40k? Myślałem o mondeo mk4 2012-2014 albo Kia Pro_ceed 2 roczniki 2013-2015. Zależy mi na wieku poniżej 10 lat, jak najniższej awaryjności i kosztach napraw. Rozpiętość rozmiarowa między tą kijanką a sedanem mondeo mk4. Focus, volkswageny i seaty żadne mi nie podchodzą. Jazda 80% miasto 20% wypady na dłużej.

Jakieś opinie o proceedach? Czy zadziałać po prostu wbrew logice i kupić ulepa W204 i cieszyć się z życia? Na nowe auto nie chce się jeszcze porywać choć teoretycznie w zasięgu.
#samochody #motoryzacja
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@a-l_d: nie wchodź w ulepa bo cie z planszy zmiecie. Mondeo z benzyna ewentualnie poszukaj info jak tam z gazem w ich motorach. Jak były to weź skrzynie 6. Rudej niby nie ma ale poszukać warto i sprawdź od razu ile wymiana rozrządu bo w moim 1.8tdci kosztuje ok 2-3k
@a-l_d: Mondeo Mk4 jest fajne, za tę cenę na pewno trafisz dobrze doposażony model a może nawet individaul, ja mam takowe z 2007 roku, blacharsko robiony(zarysowania, uszczerbki lakieru) z silnikiem 2.0TDCI(DW10 w poliftach rozwinięte do DW10C), po mieście pali koło 7-8L/100km ale na trasie około 70km wskazanie według dystrybutora 5L/100km. Zawieszenie jeszcze oryginalne, jeżeli zależy Ci na niskich kosztach eksploatacji to odrzuciłbym zawieszenie "IVCD"(Adaptacyjne), koszt w zależności od producenta, 1000-2500zł za