Wpis z mikrobloga

@true_kwark tak jak #!$%@? sie na wszystkich Rosjan i Białorusinów w ramach odpowiedzialności zbiorowej tak chłop w kontraście napisał "Polacy". A swoją drogą to jest po prostu prawda, że w tym trudnym czasie większość Polaków uprawia jawną rusofobie i niejeden popiera takie "polowanie na czarownice". Tak samo też niestety większość Rosjan popiera Putina, ale i tak to nadal nie usprawiedliwia hejtu. Ja czułbym sie urażony gdyby ktoś stwierdził, że "naród polski
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@murmurlrl: w dodatku sklep, o który chodzi działa już od wielu lat i do tej pory było wszystko spoko. A same kartki były wydrukowane w dużej ilości i wrzucane do skrzynek okolicznym mieszkańcom.
  • Odpowiedz
@pepko_pepps:

tak jak #!$%@? sie na wszystkich Rosjan i Białorusinów w ramach odpowiedzialności zbiorowej tak chłop w kontraście napisał "Polacy".

Na rosjan tak, na Białorusinów nie. rosjanom wpoili w zeszłym wieku, że są wyjątkowi, że należy im się coś więcej, że kraje satelitarne to pasożyty wielkiej rosji i są pod jej skrzydłami dla własnych korzyści.

A swoją drogą to jest po prostu prawda, że w tym trudnym czasie większość Polaków uprawia jawną rusofobie i niejeden popiera takie "polowanie
  • Odpowiedz
@true_kwark: Co do badań czy większość popiera to też nie wiem i śmiem powątpiewać, ale jak już mamy przyjmować oficjalną narracje to niech będzie i tak.
Ja sie po prostu nie zgadzam z takim generalizowaniem i w jednym zdaniu wrzucaniem wszystkich do jednego wora. Gdy widze, że prześladowani są zwykli ludzie, nie jacyś politycy, z kraju który wywołał wojne to po prostu współodczuwam to prześladowanie razem z nimi. To tak jakby teraz mnie gdzieś na ulicy pobito za to, że jestem Polakiem, a moim krajem rządzi partia #!$%@? populistów, których wybrała większa część mojego narodu. Ogromna niesprawiedliwość i moim zdaniem niczym sensownym nieuzasadniona. To przykładowo ja mam teraz nosić na czole napis "nie popieram PiSu" albo Rosjanie i Białorusini "nie popieram wojny Putina i Łukaszenki" ?
Naprawde jeżeli my jako ludzie i społeczeństwo nie zaczniemy przestrzegać podstawowych wartości wolnościowych i praw i przywilejów każdego człowieka, niezależnie od narodowości, rasy, wyznania religijnego itp. to nic sie nie zmieni. W dalszym ciągu na tym tle będą wybuchały wojny i konflikty.

Tym bardziej śmieszy mnie jeszcze jedna taka kwestia, że za wojne wywołaną przez Rosje obwinia sie dodatkowo Zachód i przede wszystkim znienawidzone przez wielu Niemcy, gdzie nienawiść do Niemców i ich kraju jest regularnie w Polsce pielęgnowana. Co ma powiedzieć rząd niemiecki na temat Rosjan, skoro w Niemczech żyje ogromna ich diaspora i nie tylko są to wyłącznie Rosjanie, ale też i w przeważającej części zwykli Niemcy rosyjskiego pochodzenia. Kto zna historie ten będzie wiedział o co chodzi, a jak nie to polecam poczytać o Niemcach nadwołżańskich. Niemiecki rząd ma wprowadzić teraz narracje, że skoro Rosja wywołała wojne to Rosjanie źli i w ogóle to zbrodniarze wojenni? Zwykli ludzie zbrodniarzami? Wobec tej znaczącej części niemieckiego społeczeństwa ma teraz zacząć typową tyrade nienawiści jaką przykładowo w Polsce prowadzi sie nawet przeciwko własnym rodakom, o odmiennych poglądach
  • Odpowiedz
@pepko_pepps:

Co do badań czy większość popiera to też nie wiem i śmiem powątpiewać, ale jak już mamy przyjmować oficjalną narracje to niech będzie i tak.


Oficjalna narracja? Nie podlegaj jej. Oceniaj sam na podstawie wielu źródeł. Męczące ale to jedyna droga dochodzenie do
  • Odpowiedz
@true_kwark: Z własnej osobistej perspektywy to nie ze wszystkim co tutaj napisałeś sie zgodze, ale na pewno fajnie, że jest kulturalny i merytoryczny dialog. Gdyby przynajmniej połowa ludzi na wykopie trzymała taki poziom to bym może się nawet tak nie triggerował na tą generalizacje.
Również pozdrawiam.
  • Odpowiedz