Wpis z mikrobloga

#fotografia ...pytanie ogólne...na jakich portalach lub aplikacjach itp...warto zamieszczać sobie zdjęcia....nie nie ero...;)...tylko z życia aby zostały w pewien sposób zabezpieczone będąc w necie...aby w razie czego móc sobie z netu je ponownie pobrać zapisać itd...nie chodzi o chmurę najlepiej o coś gdzie jest dostęp bez żadnych logowań w razie np śmierci itp...ktos coś...?
  • 5
@nudziarz123: dysk Google, ustawiasz prawa dostępu dla kilku osób, mając link bez logowania można przeglądać. Robimy tak w drużynie, tworzę folder i zrzucam zdjęcia, koledzy z teamu dodają później jeszcze swoje i mamy całe archiwum z imprez
@nudziarz123 w dysku Google masz 15gb, dla jednych to jest dużo, dla innych to jedno wyjście w góry.
Od dłuższego czasu praktycznie wszystkie iternetowe galerie wprowadzają ograniczenia przed robieniem sobie backup i przykładowo
@b_szym fotosik pozwala chyba wrzucić teraz 20 zdjęć a potem trzeba wykupić abonament. Bez abonamentu pozostał jeszcze Instagram i chyba Flickr.
Btw, nie pisz jak pokemon ;-)
@b_szym
@ebson
@tryb_graficzny ...wydawało mi się że ten temat jest dość ważny a tu w sumie mało odp...kiedyś już na wykopie też pytałem o coś takiego i też w sumie dupa blada była w odzewie....niestety wtedy mi temat upadł...ale liczyłem że jednak coś tu ,,fotografowie,, się znajdą z jakąś wiedzą właśnie od kuchni...bo po googlu coś znaleźć to tragedia a sprawdzać w praniu nie ma szans wszystkiego...
@nudziarz123 bo nikt nawet z amatorskich fotografów nie kombinuje w taki sposób bo to jest bez sensu.
Wystarczy wziąć abonament google drive czy innego one drive i udostępniasz komu trzeba swoje foldery z dowolnymi uprawnieniami. Najlepsza opcja.
A jak ktoś koniecznie potrzebuje ładne galerie to stawia sobie stronę nawet na darmowym wordpressie i podpina chmurę (lub kupuję abonament) i jest git.

W tym momencie nie ma już takich hostingow jak 10 lat