Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem
Trochę ostatnio nie mam czasu na ręczne szlifowanie ścian z gładzi, a zrobiłem dopiero w półtora pomieszczeniu... Zobaczyłem, że w Juli jest promocja na szlifierkę mimośrodową:
https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/szlifierki/elektryczne-szlifierki-oscylacyjne/szlifierka-mimosrodowa-015241/
Można tym szlifować ściany z gładzi? Tańsze niż żyrafa..., a na pewno chyba lepiej tym robić niż ręcznie siateczką.
  • 7
@piosl: @jarzyn123: ok, mi nie przeszkadza sprzątanie bo i tak jest mega syf. Rozumiem, że w tej szlifierce jest większa powierzchnia robocza niż tej z Boscha. Ale czy to jest jedyna znacząca różnica? Nie ukrywam, że ponad 3 stówy do czegoś co później nie wykorzystam to sporo. A tą małą szlifierkę zawsze w przyszłości wykorzystam.
@R__R: Tu nie chodzi o sprzątanie, tylko widoczność dalej niż 2m - bo bez odciągu jest taka pylica (ale to zależy jeszcze od gładzi) Większy papier to gładsza ściana, poza tym silnik jest przystosowany do pracy w gipsie - bo to potrafi zajechać praktycznie wszystko - tak jak cement. Jeśli już masz tą małą i Ci nie żal to wykorzystaj, najwyżej padnie, a jak nie to kup coś tańszego z allegro
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@R__R: Boschem się namachasz ale będzie szybciej niż ręczna. Ja i tak wziąłbym szlifierkę do gipsu. Ewentualnie poszukał używek na olx.