Wpis z mikrobloga

@hansivanowicz: ogolnie bez tragedii, troche broda w syfach i zaskroniki jakies. nawet nie to ze duzo syfów mialam tylko baaardzo dlugo mi zostawaly przebarwienia i wyglądało jakbym cała była wysypana a 3/4 to były przebarwienia :(
@Kindybal_xD: no nie wiem, ja sie tez jakos super nie znam na twarzingu bo to troche czarna magia dla mnie XD ale przy takich rzeczach to spf podstawa. Może spróbuj stopniowo wprowadzac? dwa razy w tygodniu np zeby skóra miala czas na jakąś regenerację. Ja ostatnio tez spaliłam sobie japę bo dzien po uzyciu retinolu uzylam toniku kwasowego xD
via Mikroblog+
  • 1
@choochoomotherfucker oprócz samego retinolu używam też alfa arbutryny i kwas azelainowy (skinoren) więc ciężko powiedzieć czy to zasługa wyłącznie retinolu. Ale mogę powiedzieć że odkąd go wprowadziłam to cera zdecydowanie na plus. Mnie w ogóle nie podrażnia, jedynie jak użyłam toniku kwasowego to było słabo
@choochoomotherfucker: ogolnie na przebarwienia calkiem niezle jest serum z wit. c. dodatkowo mozna je uzywac rozniez za dnia, wiec jest o tyle milsze niz retinol, czy kwasy, ktore stosuje sie tylko na noc, ale i tak najwazniejszy jest chyba spf jako podstawa takiej pielegnacji z roznymi serum. Puls jesli danego wieczora pojdzie retinol na twarz, to lepiej nie laczyc go z czyms, co ma w skladzie kwas.
@Kindybal_xD: na samym
@Kindybal_xD: z tego co widze cetaphil jest balsamem dedykowanym do skory tradzikowej, ktory ma nawilzac. Przy retinolu jest to istotne, bo moze wysuszac skore i nalezy zadbac o jej nawilzenie, wiec polecil ci dobrze. Jednak przy stosowaniu retinolu inaczej niz punktowo spf jest konieczny ze wzgledu na zwiekszenie wrazliwosci skory na promieniowanie sloneczne i mozliwosc pojawienia sie przebarwien lub podraznien. Czesto jest tez nawet zalecane stosowanie spf do 2 tygodni po