Wpis z mikrobloga

Od poniedziałku 28.02 na terenie wszystkich wrocławskich szkół będą organizowane zbiórki darów dla Ukrainy. Będą zbierane śpiwory, koce, środki higieny osobistej takie jak pasty do zębów, bielizna, pieluchy, w tym pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ale też świece, baterie czy zapalniczki i apteczki, środki opatrunkowe, a także żywność długoterminowa (makaron, ryż, konserwy).
Dary należy przekazać w kartonie wraz z informacją o tym, co znajduje się w środku, należy też zwracać uwagę na to, by pojedyncza paczka nie była za ciężka. Będą one zabrane ciężarówkami i przewiezione na teren Ukrainy.

Każda chętna osoba, która będzie chciała przekazać pomoc rzeczową bądź zaangażować się w pomoc wolontaryjną, zna język ukraiński, rosyjski, jest prawnikiem czy przedsiębiorcą, który mógłby zatrudnić osoby zza wschodniej granicy – każda taka osoba może napisać na adres wsparcieukrainy@wcrs.pl.

5-6 marca Kaufland rownież przygotowuje zbiórkę darów dla Ukrainy w sklepach wspomnianej sieci.

Jeżeli chcecie przekazać środki finansowe, to wklejam tu linki do Fundacji, tam są dane do przelewu:
Fundacja Ukraina
Fundacja Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska
Solidarni z Ukrainą

Więcej info i linków do zbiórek na oficjalnej [stronie Wrocławia]( https://www.wroclaw.pl/portal/wojna-na-ukrainie-jak-pomoc-zbiorki).
#wroclaw #ukraina
Sandrinia - Od poniedziałku 28.02 na terenie wszystkich wrocławskich szkół będą organ...

źródło: comment_1645909803dEh3efrEiGJjz3gzSp1yUR.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Żona wczoraj z córkami zrobiła zakupy dla zbiórki ale kupowała trochę w ciemno . Wiem że się napewno przydadzą te produkty ale może hierarchia co najbardziej potrzeba byłoby dobre.
  • Odpowiedz
Właśnie wisi znalezisko na głównej że rzeczy jest tyle że nie ma ich gdzie magazynować i żeby na razie nie zbierać nic więcej.
  • Odpowiedz
Dodam od siebie, że mogę przyjąć 2,3 osoby pod dach. Mieszkam 15min od Wrocławia w domu jednorodzinnym wraz z dziewczyną. Mogę odebrać te osoby z Wrocławia. Wszystko gwarantuje nawet prywatny komputer i auto. Jednak musza to być osoby potrafiące zadbać same o siebie iż codziennie pracujemy poza domem. W razie potrzeby proszę pisać tutaj iż rozpowszechnianie swojego numeru telefonu może źle się skończyć
  • Odpowiedz