Wpis z mikrobloga

W tabeli widać dzienny przyrost lajków dla profilu JKM, w zależności od tego co się działo. Trudno na podstawie obserwacji jednego miesiąca wyciągnąć jakieś sensowne wnioski i to nie jest profesjonalna analiza, ale można postawić następujące tezy:

- obecność na Wykopie oraz większość artykułów nie ma wyraźnego wpływu na nowe lajki,

- otwarte spotkania z JKM w dużych miastach (np. Szczecin, Warszawa, Kraków) mają wpływ (fajnie byłoby spojrzeć na to uwzględniając godziny i sprawdzić czy przyrost następuje w niedługim czasie po zakończeniu spotkania),

- stronnicze artykuły w mediach odmiennych światopoglądowo mają duży, pozytywny wpływ.

Ciekawy jest też przyrost w momencie opublikowania sondażu, w którym KNP znalazło się w Sejmie.

Możliwe, że pominąłem jakieś wykopy albo udział w mediach i te tezy można sobie o kant dupy rozbić, ale chciałem tylko pokazać, że można dzięki podobnej, ale rzetelnej analizie czegoś ciekawego się dowiedzieć... Oczywiście lajki i poparcie to dwie różne kwestie, ale myślę, że poparcie wśród młodzieży jakąś korelację z "poparciem" na facebooku ma.

PS

Niestety nie mam danych archiwalnych dla czasu, kiedy Korwin wypowiadał się o niepełnosprawnych i Hitlerze - to dopiero by było interesujące. Jeśli ktoś może załatwić statystyki od administratorów jego strony to może dałoby się to sensownie przeanalizować ;)

#korwin #jkm #knp #ciekawostka #ciekawostka #socialmedia
źródło: comment_eAHERFstViON5Vw8vE0rfT0G3Fp4Igdh.jpg
  • 12
@Helid: Stali użytkownicy może nie, ale Wykop odwiedza sporo niezalogowanych użytkowników. Ta strona ma podobno 6,4 mln UU - jeśli połowa zarejestrowanych użytkowników odwiedza wykop.pl codziennie, to i tak zostanie ponad milion unikalnych odwiedzin ludzi, którzy lajka mogą kliknąć.
@Vealheim: Tylko, że to nie przekłada się tak że wydarzenie konkretnego dnia wpływa na lajki z tego dnia. Bo przecież rekordowe lajki to nie jest zasługa występu JKM w Polska live i TV Południe. Wpolityce.pl ma już chyba więcej śledzących. Te kilka dni rekordowych lajków to wszystko konsekwencja jednego występu w TVP INFO. To się zaczęło dopiero kolejnego dnia bo wtedy ludzie odtwarzali to na yt. Widać więc wyraźnie, że teoria
@Velati: Zgadzam się - trzeba brać pod uwagę możliwość "poślizgu", zwłaszcza w prasie drukowanej i ten poślizg na oko uwzględniałem przy stawianiu roboczych tez. Myślę np., że lajki w dzień po wydaniu Polityki (gdzie w artykule trochę podśmiechiwali sobie z Korwina) też są jej zasługą. Fajnie byłoby przeanalizować tak kilka miesięcy, zwłaszcza w kontekście wypowiedzi kontrowersyjnych i echa po nich oraz artykułów we "wrogich" mediach (lewicujących lub pisowskich).

Można by to
@Vealheim: http://api.socialbakers.com/charts/fb-pages/fans.html?id=277681892059&interval=last_6_months

z: http://www.socialbakers.com/facebook-pages/277681892059-janusz-korwin-mikke

Od jakiegoś czasu już obserwuję wzrost lików. Ponad średnią ma zawsze wtedy kiedy występuje w TVP mówiąc coś kontrowersyjnego. Na powyższym wykresie widać dwie duże zmiany w przyroście. Pierwsza to myślę, że wynik wakacyjnych pogadanek o Hitlerze, druga próba zdyskredytowania w TVP info.