Wpis z mikrobloga

Kurde tak mnie tu dawno nie było że nie wiem czy sie odnajde!
Ale do rzeczy, mam akwarium, super hiper ustabilizowane, żyje własnym życiem, ja tylko podziwiam, czasem przycinam rośliny i sporadycznie podmienie ciut wody. Ma jednak sporą wadę która pewnie dotyczy większości akwariów. Jest za małe. Chce 400l.

Czy ktoś z Was ma 400? Jak sie dobrze do tego przygotować? Czego na pewno nie kupować bo kiszka, albo bez sensu? Jakieś porady? To będzie bardzo przemyślana decyzja...

#akwarystyka #akwarium
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
Dużo miejsca i myślę że strop z terivy też wytrzyma. Chyba. :> Jeszcze z wanną nie zleciałam z piętra to i baniak pewnie dałby radę. Ale fakt faktem że lekkie obawy co do nośności szafki mam. Nawet tym oryginalnym nie do końca ufam.
  • Odpowiedz
@Myszmyszata: ja mam 360, prościutkie w utrzymaniu, filtr mam "wewnętrzny" zrobiony na przegrodach ze szkła i pompie wody, mogę polecić, prosty w obsłudze, wata na wlocie jedynym co sobie płucze w wodzie przy podmianie, akwarium na zamowienie kosztowało jakieś ~30% więcej niż "standardowe" ale brak konieczności kupna filtra kubełkowego praktycznie równoważy wzrost kosztu, poza tym że co tydzień podmiana tych 80-100l; to trochę zabawy z przygotowaniem wody, sam proces podmiany to
  • Odpowiedz
  • 0
@Rymcimpymcim No trochę pomysłów i planów na obsadę i aranżacje wnętrza mam, na pewno dużo zieleni. Moja 60 teraz też ma mnóstwo zielska. Z tym że tam chciałabym dać jakiś zajebisty korzeń i gdzieś wyżej też posadzić roślinki. Wizja jest :D I wiem co mi sie absolutnie nie podoba. Więc chyba nie będzie tak źle.
A skoro akwarium masz samoróbkę to jak z szafką pod? Też samemu budowana? Czy coś kupnego?
  • Odpowiedz
@Myszmyszata: ja mam coś koło tego 400 l, podmiany wody co tydzień jak trzeba to utrapienie bo 20% to wanna XD, a że u mnie z kranu leci mineralna pod małym ciśnieniem to RO pół dnia wręcz pracuje ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Jofiel Też się tego obawiam, w sensie, nie mam RO wiec musze założyć, nie moge całe życie ganiać z baniakiem na wode w końcu. Zawsze tata mi kołował po 5-10l dziennie i jakoś moją 60 ogarnęłam ale przy 400 myślę już że to nie wypali.
  • Odpowiedz