Wpis z mikrobloga

#keyforge
Jakby ktoś szukał, obecnie były talie po 8,50 na alledrogo. Ze smartem wychodzi 5 sztuk za 42,50.
I tak też kupiłem.
Wygrzebałem pudło z kostkami k20 (z 15 sztuk). Do tego pionki do warcabów (na klucze i znaczniki ogłuszenia). I do tego zestaw 50 malutkich k6 na obrażenia.

I od kilku dni gram z kurduplażami (12 i 14 lat). Na razie nie ogarniają wszystkich mechanizmów w 100%, ale efekt "wow" i dyskusji po grze jest, więc fajnie. I już słyszałem obliczenia - czy możemy kupić jeszcze raz 5 sztuk.

I tutaj mam ze 2-3 pytania:
1. Jak wtasowuję potworka do talii, to uznajemy, że on ginie, czy opuszcza grę nie ginąc? Zwraca ukradziony AEmber? Aktywuje efekty zniszczenia?

2. Jeśli ktoś dostaje np. +2 do siły, to zadaje o 2 więcej, ale może dostać też 2 więcej obrażeń? Czy "wytrzymałość" zostaje bazowa?

3. Tu bardziej potwierdzenie. Gdy mowa "zarchiwizuj kartę", to chodzi o kartę z ręki (bo ze stołu byłoby stworzenie, artefakt lub ulepszenie no nie?

4. Czy jest jakaś oficjalniejsza formuła gry w 3 osoby? Czy łatać coś jak w #mtg - czyli ataki w kółko z zegarem lub wolna amerykanka. A w 4 osoby? Bo żona odpuściła sobie (nigdy nie grała w takie gry, młodzi grali ze mną w mtg wcześniej na taliach z instrukcją obrazkową) mniej więcej w połowie tłumaczenia zasad, ale może kiedyś da się namówić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
dzięki za informację, kupiłem 5 talii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
co do pytań:
1. jakim efektem wtasowujesz stwora do talii? bo zazwyczaj powinien najpierw zahaczyć o discard / graveyard. tak czy inaczej na pewno zwraca AEmber, ale efekty zniszczenia aktywują się tylko gdy faktycznie jest zniszczony.
2. tak, zwiększa się tak długo jak efekt jest aktywny.
3. domyślnie z ręki, chyba że efekt mówi inaczej
4. nic mi
@smiech2:
1) Jeśli wtasowujesz stworzenie do talii, to nie aktywują się efekty zniszczenia (podobnie jak w sytuacji gdy stworzenie jest anihilowane). Wszystkie aembery jakie na nim były, trafiają do przeciwnika.
Jeśli dobrze pamiętam, są tylko dwa stworzenia, które aktywują swoje efekty przy dowolnym opuszczeniu gry - Magda Szczurzyca oraz Łamiklucz.
2) Siła stworzenia to zarówno jego obrażenia, jak i punkty życia. Warto jednak pamiętać, że taki bonus może pochodzić ze zdolności