Wpis z mikrobloga

Zdjęcie jest z 15:25, wybuch zarejestrowano dokładnie 2 godziny i jedną minutę później.

@qwarqq:
To pokazuje, że zapadła się ta część która się tworzyła od kilkunastu lat.
Potem pewnie zapadła się główna caldera i jebło wszystko.
Widac to po tych fotach, że wybuch idzie pomiedzy wyspami, z wody, co prawda ta fota może nieco mylić, ale wybuch jest zaa wyspą.
27er - > Zdjęcie jest z 15:25, wybuch zarejestrowano dokładnie 2 godziny i jedną minu...

źródło: comment_16423311412x2nENFSmsUPdoiUh0imGh.jpg

Pobierz
@27er: Wczoraj gdzieś czytałem że generalnie ten łącznik między wyspami nie był stabilny i osuwał się do głównej kaldery. Hipoteza jest taka, że właśnie takie osunięcie spowodowało powstanie szczelin do których dostała się woda, gdzie zetknęła się z lawą, tworząc klasyczna eksplozję parową. Spodziewam się chłodnego lata i wysokich cen żywności.
@Colis: może nie tak bardzo jak wybuch Krakatoa w 1883r (co zaskutowało wieloma konsekwencjami, od klęski głodu po wojny), ale z drugiej strony to największa eksplozja wulkanu uchwycona przez satelity, a te mamy już od kilku dziesięcioleci. Nie jestem ekspertem i nie mi to oceniać. Może nie mieć finalnie większego wpływu, bo Krakatoa wyrzuciło pył znacznie wyżej, plus tam dużo siarki poleciało.