Wpis z mikrobloga

Nie uwierzycie co mi się przed chwilą przydarzyło. Poszedłem jak zwykle po pracy na zakupy do domu, kupiłem chleb, wodę i papier toaletowy. No i kasjerka mi kasuje te zakupy i mówi 86 zł. A ja miałem tylko 30 zł ze sobą bo myślałem jeszcze po starych cenach i nie miałem jak zapłacić.
Nagle ktoś podsuwa do kasjerki banknot 500 zł z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego i płaci za mnie. Odwracam się a tam Prezes Narodowego Banku Polskiego a zarazem Przewodniczacy Rady Polityki Pieniężnej prof. Adam Glapiński. Mówię do niego dziękuję bardzo panie profesorze, proszę mi zostawić numer konta żebym mógł panu oddać to 500 zł. A on mówi, że nie trzeba bo ma tych banknotów mnóstwo bo ostatnio z Mateuszem drukowali cały tydzień i nie ma już gdzie tego upychać, a poza tym zanim dojdzie przelew to i tak to już będzie nic nie warte.
Podziękowałem i zacząłem się kierować do wyjścia. To jeszcze na odchodne powiedział mi że jak chodzę to żebym raczej tak powoli szurał idąc, bo on nie lubi jak się za szybko stopy podnosi.

#heheszki #bekazpisu #stopyprocentowe #nbp
  • 17
@dobre_ziajty: Nie uwierzycie co mi się dzisiaj przytrafiło. Kasowałem w biedronce zakupy przy kasie samoobsługowej i ważyłem mandarynki. Nagle widzę jak zza moich pleców jakaś ręka dociska wagę. Odwracam się i mówię człowieku co ty robisz? Patrzę, a to słynny polityk i Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. Mówi do mnie, że za jego czasów mandarynki to był towar luksusowy i tak powinno pozostać. Dalej mówił coś po niemiecki, ale że