Wpis z mikrobloga

@art212: to jest adapter a nie soft który na HA używasz; jeżeli lecisz na zigbee2mqtt to nie wiem czemu chciałbyś usuwać encję i dodawać jeszcze raz od nowa po zmianie kanału, imo wystarczy sparować ponownie i będzie git. A odpowiadając na pytanie czy wystarczy usunąc z dashboardu - nie, trzeba wejść w panel z2m i tam skasować urządzenie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aso824 więc się może pogubiłem. Posiadam kilka czujników temp. na Sonoff ds18b20, których encje wykrył home assistant. Te czujniki odpowiednio wcześniej skonfigurowalem wpisując hasło i login do mqtt. Chciałbym je jeszcze raz poprawnie od nowa dodac gdyż zmieniłem kanał i źle mi pokazują odczyty. Czy wystarczy usunąć encje z dashboardu i dodac nowe?
  • Odpowiedz
@art212: zupełnie nie wiem bo nigdy Tasmoty nie używałem, ale z ciekawości, po co chcesz dodawać ponownie? Co ma zmiana kanału Zigbee do podłączenia czujnika co leci po WiFi do MQTT?
  • Odpowiedz
@art212: a czemu masz to zrobione że Tasmota wali bezpośrednio do brokera MQTT a nie np. ESPeasy który jest wykrywany przez HA z tego co wiem i działa "od dotknięcia ręki"?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aso824 Zawsze myślałem, że mqtt jest lżejsze i mniej obciąża sieć. Chciałbym to zrobić bezpośrednio (bo czujniki z adresów w sieci lokalnej działają bez zarzutów) ale niestety HA nie wykrywa mi "od ręki" jak sensorów BleBoxa, Shelly czy Aqary. Chciałbym usunąć (poprawnie) stare encje i spróbować od nowa ale robiłem chyba już wszystko a nie chce stawiać od nowa Hassio.
  • Odpowiedz