Wpis z mikrobloga

@Mirek2137: nie ma czegos takiego jak klej elastyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) to tylko marketing :D Ludzie na kleje o klasie S1 mówią wysokoelastyczne, więc pewnie o taki chodzi. Np Atlas ultra geoflex

Ale powiedz jakie masz płytki i podłoże to coś dobierzemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Quarel: ogólnie to aktualnie chodzi o zatopienie siatki w ścianach, ale ja się tam nie znam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mówił „pan kupi jakiś wysokoelastyczny” ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mirek2137: to weź najtańszy jak to tylko pod siatkę ¯\_(ツ)_/¯ Ja i tak zamiast kleju do płytek zrobiłbym to jak człowiek na mp75 albo na kleju do siatki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Quarel: kazał mi kupić 5 worków, a łazienka ma 4m2, więc podejrzewam że te 5 worków to nie tylko pod siatkę, ale będzie na tym płytki do karton gipsu układał ( ͡° ͜ʖ ͡°) a więc jaki klej do kafelek na płyty GK polecasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mirek2137 tak jak @Quarel mówi. Są kleje odkształcalne, a nie elastyczne (oczywiście mowa o cementowych). Kleje dobiera się do rodzaju podłoża oraz wielkości płytek. Mała dygresja: nie lubię majstrów którzy wysyłają klienta po materiał, zwłaszcza kiedy sami nie powiedzą co konkretnego potrzebują. Podaj rozmiar płytki i podłoże
  • Odpowiedz
@Mirek2137 po co ta siatka? Jak podłoże nie jest nośne to się je skuwa do gołej ściany i albo tynkuje, albo sucha zabudowa. Pod żadnym pozorem nie zgadzaj się na siatki, bo one są albo do elewacji, albo do łączenia muru z wieńcem pod tynkiem
  • Odpowiedz