Wpis z mikrobloga

2268 + 1 = 2269

Tytuł: Marina
Autor: Carlos Ruiz Zafón
Gatunek: literatura piękna
ISBN: 9788374957700
Tłumacz: Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 301
Ocena: ★★★★★★★★

Marina jako dość krótka i chwalona pozycja z ciekawym opisem oraz lekką nutą grozy, została przeze mnie wytypowana na pierwsze zapoznanie się z twórczością tak zachwalanego Zafóna i jednocześnie przełamanie czytelniczego zastoju.

Pierwsze kilkadziesiąt stron było trochę drogą przez mękę. Nie pasował mi styl, nie czułem bohaterów, nie kupowałem tej rozwijającej się historii, klimat niby jakiś tam był, ale czułem, że trochę w nim za mało Barcelony w Barcelonie. Swoim starym zwyczajem książkę odłożyłem na dwa tygodnie i jedyne co mi o niej przypominało to otwarta pozycja na Goodreads.

W końcu wróciłem i po kolejnych kilkunastu stronach męczarni, wreszcie coś się zaczęło dziać, pojawiła się tajemnica, pojawił się wyczekiwany klimat grozy i książka z każdą stroną zaczęła bardzo mocno zyskiwać. Styl ciągle nie był dla mnie, realizm magiczny też chyba mnie nie pociąga, ale polubiłem się z bohaterami, chwyciłem tą mimo wszystko mocno przewidywalną historię i dałem się wciągnąć aż do końca i osobiście książka stała się chyba najszybciej zyskującą pozycją jaką kiedykolwiek czytałem.

Marina jest niewątpliwie książką z niesamowitym klimatem, pięknie napisaną, historią która potrafi wciągnąć i złapać za serce, ale też dość przewidywalną i prostą. Mi brakowało w niej mięsa i objętości, ale jako przerywnik między cegłami, coś innego niż zwykle czytam wchodzi idealnie.
Czy Zafón jest dla mnie? Raczej nie, ale książkę doceniam i z pewnością jeszcze do autora wrócę.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
Najmilszy_Maf1oso - 2268 + 1 = 2269

Tytuł: Marina
Autor: Carlos Ruiz Zafón
Gatunek: ...

źródło: comment_1639563706BFeJGbZqEPFKX9XUeXXVhu.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-01-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 304
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Więzień Nieba (Carlos Ruiz Zafon) - najnowsza recenzja usera mahakaM ★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
  • Odpowiedz