Wpis z mikrobloga

Przeczytałem całe "Koło czasu" i czekałem na ekranizację z zaciekawieniem. Nie rozumiem, zwyczajnie nie rozumiem po cholerę oni to robią. Jeszce strażników gejów jakoś przeżyłem, bo Zielone słyną z "poligamii" - miały (niewyrażone nigdy konkretnie - autor pisał trochę w domyśle) odpady seksualne i po kilku strażników brały. no to może i jakieś orgie sobie z gejami uprawiały no dobra, można to było tak odebrać (tzn. ja nie, ale zakładam, że jakiś wyzwolony scenarzysta zalazł pretekst i niech mu będzie - coś tam w książce o tym było). Ale Jordan naprawdę nie epatował seksem chociaż jest kilka wątków czy "scen" to one były pomijane raczej celowo przez autora. Skupiał się na polityce, magii, przemianie bohaterów. Nie chciał szokować i nie za seksualność bohaterów cenię ten cykl. No ale do Wuja Chacława Moireine i Siuan nie były lesbijkami a przyjaciółkami i ten ich romans nie ma dla mnie najmniejszego sensu. Pieprzeni, czemu oni na siłę to wszędzie wrzucają? Żeby to jeszcze czemukolwiek służyło. Litości. Zwłaszcza, że Siuan finalnie w książce wiąże się z mężczyzną, no to jeszcze rozumiem, że będzie "bi" i sobie będzie uświadamiała swoją tożsamość seksualną przez #!$%@? cały serial. Do porzygu z tym lewactwem typu Netflix/Amazon #koloczasu #wheeloftime
  • 13
@LibertyPrime: Nie pamietam czegoś takiego, no ale to jest kilkanaście tysięcy stron, wiec mogłem przeoczyć / zapomnieć. Natomiast no to mogła być jakaś wzmianka, ze „na studiach sobie dogadzały” albo „what happens in Vegas stays in Vegas” no ale nie było sceny seksu i zażyłości seksualnej między nimi, zwłaszcza w „Oku Świata” jak to była pierwsza, mocno questowa książka dla dzieci. Chyba wtedy Jordan nie wiedział co z tego finalnie wyjdzie.
@skinny_pete: Mnie ta scena rozbawiła. No przecież tak, tylko miłość LPG jak, że nie inaczej. Ziobro zaskoczenia.
Nadzieja ginie na końcu.
Można zauważyć ostatnio pewien trend kiedy umieszczają takie sceny, tj. planują to zwykle w dalszych odcinkach tak max. do połowy żeby oceny były ok, a potem to wchodzimy z LPG npk. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@skinny_pete: @Trewor: no ale tutaj masz wlasnie calkiem wierna ekranizacje ich relacji.
Podobnie ze straznikami; tzn w sumie nie bylo nic o homoseksualistach, poki co pokazano ze wsrod nich osoby biseksualne.

Wez tez poprawke na to ze w tym jak odbierasz rozne watki z ksiazek(nie tylko Kola Czasu), to na ile wyraznie i bezposrednio cos jest napisane wiele zalezy od polskiego tlumacza i wydawnictwa. No chyba ze czytales w oryginale.
@skinny_pete: Czyli osobie, która przeczytała książki, raczej serialu nie polecasz? Bo boję się, że zepsuje sobie dobre wspomnienia po tej serii ( ͡° ͜ʖ ͡°) W ogołe w trailerach to wygląda, jakby to Moireine była główną bohaterką tego serialu? A nie Rand i reszta ekipy z Dwurzek :D
@Darakan: Powiem Ci, że teraz trudno mi jeszcze definitywnie coś stwierdzić - póki co na plus sam fakt, że się za to wzięli - to przecież monstrualne dzieło + widać spory wysiłek, żeby to jakoś streścić / odwzorować w formie serialu. Na minus na pewno dobór niektórych postaci - Moiraine super, ale Lana to skrzywdzili okrutnie. Lokal to jakaś pomyłka. Min to wolę nie komentować. Czekam jak bardzo skrzywdzą Awiendhę... Ale