Wpis z mikrobloga

Dobry Wieczór Państwu!

Na początek rozstrzygnięcie ankiety. Puszcza Niepołomice wygrywa przytłaczającą większością głosów (820) i to klub z Małopolski zgarnął główną nagrodę, którą jest okrągły 1 miliard euro. Kwota została zaksięgowana na klubowym koncie 1 stycznia 2025 roku. Dziękujemy panom szejkom z Dubaju za ten wspaniały prezent.

Na półmetku sezonu 2024/2025 Puszcza zajmuje 10 miejsce miejsce w tabeli 1. Ligi, a do miejsca premiowanego grą w barażach traci 6 punktów. Wszystko jest więc w rękach trenera Tomasza Tułacza oraz jego piłkarzy. Zobaczymy też, czy zarządowi uda się poczynić jakieś wzmocnienia w zimowym okienku transferowym, które właśnie się rozpoczęło.

Skoro już jesteśmy przy 1. Lidze, to pewnym zaskoczeniem jest fakt, że "bogacze" z Łęcznej i Poznania ustępują na ten moment Arce Gdynia, która na swoim koncie bankowym ma zaledwie 124 923 euro. Będzie awans do ESY?

Legia dała ciała, Lech gra dalej!

Nasi reprezentanci w Europie z różnym skutkiem zakończyli zmagania w fazie grupowej. Legia zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie Ligi Europy. Wojskowych stać było zaledwie na jedno zwycięstwo w meczu u siebie z Fenerbahce.

Lechitom poszło znacznie lepiej. 10 pkt i awans z drugiego miejsca do fazy pucharowej Ligi Konferencji. Brawo! Brawo! W kolejnej rundzie Lech zagra z CFR Cluj (pogromcami Legii z eliminacji do LM). Klub z Bułgarskiej wcale nie jest tu na straconej pozycji. Trzymam kciuki, bo liczymy na kolejne punkciki do rankingu UEFA.

W Ekstraklasie wieje nudą, bo Legia Warszawa jest na dobrej drodze do trzeciego z rzędu Mistrzostwa Polski. Początek sezonu drużyna trenera Banasika miała fatalny. Później wszystko wróciło do normy.

Za plecami Legii znalazł się ubiegłoroczny triumfator Pucharu Polski, a miejsce trzecie zajmuje Piast Gliwice .Zaskakuje słaba dyspozycja Lechii Gdańsk. Przeciętnie punktuje również Lech Poznań oraz Śląsk Wrocław.

Loew i ten Hag zwolnieni. Gatusso w Ekstraklasie!

Ostatnio narzekałem na niewielki ruch na karuzeli trenerskiej. No to mam za swoje. Poleciały głowy... i to jakie. Wisła Kraków po trzech latach zwolniła Joachima Loewa. Niemiec nic w Ekstraklasie nie pokazał, a jego klub był wyjątkowo mało aktywny na rynku transferowym. Tymczasowym trenerem został były wybitny reprezentant Polski, Mariusz Jop xD

W mieście maczet musi być równowaga. Wisła i Cracovia to w końcu yin i yang, czy jakoś tam. Ulubiony klub znanego amatora kremówek również przeprowadził więc małą roszadę. Z klubu odszedł Erik ten Hag, a jego tymczasowym następcą został nieznany mi bliżej Wojciech Ankowski. Wiecie coś na temat gościa?

W Lechii podziękowano Alainowi Geigerowi, co biorąc pod uwagę ligową pozycję klubu z Gdańska, nikogo dziwić nie powinno. Zaskakuje natomiast jego następca. Będzie nim bezrobotny od dwóch lat Gennaro Gatusso. Czy teraz w Gdańsku nastanie era catenaccio?

No i na sam koniec Mielec. Adam Majewski nigdy nie był ulubieńcem prezesa Jacka Klimka, a specjalnie nie broniły go również wyniki. Stal postanowiła więc zaprosić do współpracy Jurgena Klinsmana. W Radomiaku Niemcowi raczej nie poszło, czy w Mielcu będzie lepiej? Tyle pytań. Tyle wątpliwości.

Nagrody, nagrody, nagrody

Piłkarzem Roku w Ekstraklasie został 26-letni Patryk Szysz z Zagłębia Lubin. 16 bramek w 33 meczach i ocena 7,17 - to przyzwoite statystyki. Wydaje mi się jednak, że znalazłoby się kilku zawodników z lepszym bilansem i średnią ocen.

Nagroda Obcokrajowca Roku trafiła z kolei do Adriana Pauna (29 l., OPL, 9 b., 7,47) i tu również mam wątpliwości co do zasadności tego wyróżnienia. Niemniej jednak obydwu panom serdecznie gratuluję!

Złota Piłka po raz trzeci z rzędu trafia do Kyliana Mbappe z Manchesteru City - 55 spotkań, 29 bramek, 11 asyst i ocena 7,65. Drugi w zestawieniu Kai Havertz może uważać się za największego pechowca plebiscytu, bo po raz trzeci z rzędu znalazł się w pierwszej trójce, ale nigdy nie udało mu się pokonać Kyliana. A ma przecież na to papiery. Spójrzcie sami - 59 spotkań, 32 bramki, 11 asyst i ocena 7,37. Przecież to są mordercze statystyki. Co jeszcze musi zrobić Niemiec?

W przypadku nagrody Piłkarza Roku FIFA podium wygląda identycznie. 11 Roku FIFA została zdominowana przez piłkarzy z Premier League. Jedynym "rodzynkiem" jest tu prawy obrońca Wofsburga Ridle Baku, ale stawiam dolary przeciwko orzechom, że w przyszłym sezonie Niemiec również będzie grał na angielskich boiskach.

Zaspokoję również ciekawość fanów Pana Piłkarza Roberta Lewandowskiego. Robert żadnych nagród nie zgarnął, ale nadal trzyma poziom europejskiego TOP-u. To jego trzeci sezonu w Realu, a statystyki na półmetku są absolutnie imponujące - 18 meczów, 14 bramek, 9 asyst i 6 nagród MVP. Ocena? 7,88! POTWÓR! BESTIA! DZIK!

Co z tą infrastrukturą?

Wielu Mirków pytało mnie o kwestię rozwoju infrastruktury w przypadku klubów Ekstraklasy. Okazuje się, że w edytorze mam możliwość podejrzenia tego, jak w skali 1-20 prezentują się: baza treningowa, obiekty młodzieżowe, szkolenie młodzieży, wyszukiwanie juniorów i zaplecze dla VIP-ów.

W najbliższy weekend zrobię więc takie zestawienie dla wszystkich 18 klubów. Zobaczymy, jak wyglądało to na początku sezonu 2021/2022, a jak będzie wyglądać po zakończeniu sezonu 2024/2025 - czyli po 4 pełnych latach eksperymentu.

Tymczasem za dziś już dziękuję i lecę oglądać Ligę Mistrzów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bananowaekstraklasa #footballmanager #fm22

---

O co tu chodzi? A gdyby każdy z klubów Ekstraklasy otrzymał budżet w wysokości 1 miliarda euro? Jak zainwestowano by te pieniądze? Jak zmieniłaby się liga? Czy wreszcie osiągnęlibyśmy jakiś sukces w Europie? Kto przeznaczyłby fundusze na budowę stadionu, a kto sprowadziłby 30 zawodników z 2 ligi portugalskiej?

Postanowiłem to sprawdzić - w Football Manager 2022 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ODCINEK 1
ODCINEK 2
ODCINEK 3
ODCINEK 4
ODCINEK 5
ODCINEK 6
ODCINEK 7
ODCINEK 8
ODCINEK 9
ODCINEK 10
ODCINEK 11
Mayki444 - Dobry Wieczór Państwu! 

Na początek rozstrzygnięcie ankiety. Puszcza Ni...

źródło: comment_16389937968LpFeLU4FOIEKpel874TPY.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
Wołam członków Klubu Bananowej Ekstraklasy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma cię na liście, a chcesz być wołany?
PLUSUJ TEN KOMENTARZ

  • Odpowiedz