Wpis z mikrobloga

@Inkwizycja: Najgorsze, że oni tak to ostentacyjnie dają takie wątki, że to wygląda jakby krzyczeli do widzów: TAK TEN SERIAL WSPIERA LGBTQA... / TAK DOBRZE MYŚLICIE, TO SĄ HOMOSEKSUALIŚCI. Dobre też było jak Nynaeve wytropiła Lana, ten nawet jej nie zauważył (jeszcze później się z tego śmieją xd), w ogóle tam na piechotę ileś tam kilometrów za nimi węszyła, miasto oczywiście okrążyła. Ja rozumiem, że w tym serialu to kobiety mają
@Foxlifejenkins tylko wiesz że w książce było praktycznie tak samo, może nie aż tak wypuklone bo mieliśmy też perspektywę męską, ale zasadniczo kierunek artystyczny że kobiety=nadludzie co wszystko wiedzą i umieją, mężczyźni=potakiwacze którym kobiety pozwalają coś robić żeby się nie obrazili, Smok="niezależny mężczyzna!!!!111oneone! Zabić zanim złoży jaja!!" Jest jak najbardziej zgodny z oryginałem
@Iknsg: No wiem, przecież napisałem:

Ja rozumiem, że w tym serialu to kobiety mają więcej do pokazania

Jednak zrobienie z Lana ofermy, to moim zdaniem odebranie tej postaci wszystkiego co miała. To oczywiście niszczy balans jaki był w książce, a tutaj wychodzi, że Strażnicy to tylko taka dekoracja lub męski harem. To może szczegóły i nadal jakoś to się trzyma wobec oryginału, ale coś czuje, że do sezonu 3 to już