Wpis z mikrobloga

@Variv: Zakaz banowania? Mało ci czarmanderów w internecie?
Przecież Ziobro już się do tego przymierzał. Bardzo chętnie przejąłby kontrolę nad rozstrzyganiem czy ban był słuszny czy nie. Ciekawe jakie mogłoby to przynieść efekty.

Oczywiście rozumiem problem facebooka, który stał się internetem w internecie ale niespecjalnie widzę rozwiązania, które mogłyby przynieść pozytywne zmiany nie zawierając masy negatywnych. Skoro dostęp do usług miałby niejako być publiczny to wypadałoby, żeby każdy odpowiadał za to
Zakaz banowania? Mało ci czarmanderów w internecie?


@puszkapandory: Nie zakaz. A opcja do procedury odwoławczej w przypadku długich banów. Szczególnie jeśli banowane są profile firmowe.

Z resztą zobacz jak teraz mozna np. manipulować kampanią wyborcza. Banujesz kilku polityków w internecie i przestają istnieć. A w kampanii wyborczej ma to znaczenie. etc.
Trzeba to jakoś uporządkować.
Z resztą zobacz jak teraz mozna np. manipulować kampanią wyborcza. Banujesz kilku polityków w internecie i przestają istnieć. A w kampanii wyborczej ma to znaczenie. etc.


@Variv: Analogicznie istnieją jakieś tam zapisy co do pokazywania polityków i partii w trakcie kampanii w telewizji. Wydaje mi się, że dotyczy to tylko TVP, a nie prywatnych stacji, które mogą pokazywać kogo chcą i ile chcą.
Ogólnie byłbym ostrożny z regulacjami internetu. Nie potępiam
Ogólnie byłbym ostrożny z regulacjami internetu. Nie potępiam w czambuł samych rozważań ale mam raczej niewielkie oczekiwania co do efektów.


@puszkapandory: Internet już zaczyna być regulowany. Jeśli UE nie zacznie regulować internetu to będziemy skazani na regulacje narzucone przez korporacje. Plus ew chiny, które też zaczynają wykupywać firmy związane z internetem itp.
Ja jako konsument wolałbym aby UE choć spróbowała coś zrobić niż mam być skazany w przyszłości na dyktat korporacji