Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem w trakcie wypełniania wniosku o wizę do Australii, jednakże nie jestem pewien dwóch rzeczy
1) czy masters coursework to odpowiednik magistra w PL (w moim przypadku były to studia o kierunku informatyka na PWr)?

2) Podczas wypełniania wniosku w sekcji Education History widnieje pole "Campus" - czy jest to lokalizacja placówki - w moim przypadku Wrocław?

#australia wołam @yeloneck

  • 7
  • Odpowiedz
@simargl_: niestety nie aplikowałem o tę wizę. Jeśli PWr to domyślam się, że chcesz aplikować o wizę na 18 miesięcy? Masters to właśnie magister, a ten Campus to wychodzi na to, że tak jak myślisz. Nie wiem jak jest na tej wizie, bo ja aplikowałem o WH, którą również warto rozważyć, bo można ją przedłużać. Mi się już zaczął trzeci rok w Australii.
  • Odpowiedz
@yeloneck: tak, tylko w przypadku WH są (chyba) ograniczenia co do pracy, w przypadku 476, która jest na 18 miesięcy tych ograniczeń nie ma, a docelowo i tak chciałbym przejść na (prawdopodobnie) 189.

Dzięki za odpowiedź, pomoc i być może do zobaczenia niedługo! ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
ylko w przypadku WH są (chyba) ograniczenia co do pracy


@simargl_: jedyne to właściwie możliwość pracy w jednym miejscu do 6 miesięcy, co i tak nie jest problemem, bo po tym czasie jeśli chcesz dłużej to składasz wniosek o przedłużenie tej zasady.
  • Odpowiedz
@Luigi93: myślę, że nie powinno to stanowić większego problemu - po upływie wizy 476 będę się łapał w najwyżej punktowanych widełkach wiekowych, do tego (obecnie) 5 lat+ doświadczenia jako programista w PL ( ͡° ͜ʖ ͡°), żona również programista od kilku lat.
Sumarycznie według kalkulatora powinniśmy mieć ~80 pkt pod warunkiem posiadania lokalnego doświadczenia, co powinna zapewnić właśnie wiza studencka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@simargl_: jakim cudem chcesz aplikować teraz na wize z pwr skoro mówisz że masz 5 lat doświadczenia do wizy. Czyli studia skończyłeś co najmniej 5 lat temu.

:) Australian Computer Society przy uznaniu zawodu policzy Ci doświadczenie zawodowe od dnia ukończenia studiów. Z czego chyba pierwsze 2 lata potraktują jako staż/praktyki.
Do uznania zawodu mając studia będziesz chyba potrzebował z 4 lat od momentu ukończenia studiów.
Pamiętaj żeby zbierać wszystkie payslipy
  • Odpowiedz